Ecen Sigorta
17 Temmuz 2018 Salı
Anasayfa > EKONOMİ > Bartın Yatırım ve Destek Ofisi’nden teklif çağrısı duyurusu
Bartın Yatırım ve Destek Ofisi’nden teklif çağrısı duyurusu

Bartın Yatırım ve Destek Ofisi’nden teklif çağrısı duyurusu

06.01.2018 11:08 12 14 16 18 yazdır
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Bartın Yatırım ve Destek Ofisi Koordinatörlüğü Avrupa Birliği Bakanlığı’nın “Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı” için teklif çağrısı yayımladığını duyurdu.


NİLAY MERYEM ÇÖMLEK

BAKKA Bartın Yatırım ve Destek Ofisi Koordinatörlüğü’nce teklif çağrısına ilişkin olarak yapılan duyuruya göre; bütçesi 2,6 milyon avro olan hibe programı kapsamında Türkiye ve AB yerel yönetimleri arasında kardeş şehir ilişkilerini ve yerel yönetimlerin AB bütünleşme sürecindeki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan projelere öncelik verilecek. Türkiye’den valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, il özel idareleri ve mahalli idare birliklerinin AB üyesi ülkelerden yerel yönetimler ile ortaklaşa hayata geçirecekleri projelere, 60 bin avro ila 130 bin avro hibe desteği sağlanacak. Program kapsamında yürütülecek projelerle AB üyesi ülkeler ile Türkiye'deki yerel yönetimler arasında yeni kardeş şehir ilişkilerinin tesis edilmesi ve mevcut ilişkilerin derinleştirilmesi ile yerel yönetimlerin AB’ye uyum ve Türkiye-AB ilişkilerinin geliştirilmesi sürecindeki rollerinin pekiştirilmesi hedefleniyor.
Proje başvurularının 9 Mart 2018 saat 17.00'a kadar Merkezi Finans ve İhale Birimine yapılması gerekirken, duyuruya ilişkin detaylı bilgi “www.ab.gov.tr” ve “www.mfib.gov.tr” adreslerinden temin edilebiliyor.


Bilgilendirme toplantıları düzenlenecek


BAKKA Bartın Yatırım ve Destek Ofisi’nden yapılan duyuruda “Türkiye ve AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında sürdürülebilir yapılar oluşturmayı hedefleyen Şehir Eşleştirme Hibe Programına ilişkin teklif çağrısı 4 Ocak 2018 tarihinde duyuruldu. Toplam bütçesi 2,6 milyon avro olan hibe programı kapsamında Türkiye ve AB yerel yönetimleri arasında kardeş şehir ilişkilerini ve yerel yönetimlerin AB bütünleşme sürecindeki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan projelere öncelik verilecektir. Türkiye’den belediyeler, il özel idareleri, mahalli idare birlikleri, valilikler ve kaymakamlıklar ile AB üyesi ülkelerden yerel yönetimlerin ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla da 130 bin avro hibe desteği sağlanacaktır. Proje başvurularının 9 Mart 2018 tarihinde saat 17.00’a kadar Merkezi Finans ve İhale Birimine (www.mfib.gov.tr) yapılması gerekmektedir. Hibe programının tanıtımı amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Bilgilendirme günleri takvimi daha sonra ilan edilecektir.” denildi.

Etiketler : Bartın BAKKA AB
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri