Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > EĞİTİM > Bartın Üniversitesi’ne yeni bölümler açıldı

Bartın Üniversitesi’ne yeni bölümler açıldı

30.05.2018 16:20 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi’nce Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) yapılan başvuru sonucunda 3 yeni programın açılması uygun görüldü. Ayrıca 2018-2019 akademik yılında 4 yeni bölüme ise ilk defa öğrenci alınacak.
Bartın Üniversitesi’ne yeni bölümler açıldı

Bartın Üniversitesi’ne 2018-2019 akademik yılda ilk defa öğrenci alacak Edebiyat Fakültesi’nde Psikoloji Bölümü’ne 20’si yurtdışı kontenjan olmak üzere 80 kişilik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü örgün öğretine 20’si yurtdışı kontenjan olmak üzere 80 kişilik ve ikinci öğretime ise 20’si yurtdışı kontenjan olmak üzere 60 kişilik, Mühendislik Fakültesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne 20’si yurtdışı kontenjan olmak üzere 80 kişilik, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümüne ise yine 20’si yurtdışı kontenjan olmak üzere 80 kişilik kontenjanın verilmesi YÖK tarafından uygun görüldü. Ayrıca bu bölümlerde okuyan öğrenciler isteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfında da okuyabilecek.

 

Ön lisans program sayısı arttı

 

İlk defa öğrenci alımı yapılacak bölümlerin yanı sıra YÖK’e yapılan başvuru sonucunda Bartın Meslek Yüksekokulu bünyesinde Adalet Programı, Sosyal Güvenlik Programı ve İç Mekan Tasarımı Programı açıldı. Yeni açılan programların akademik kadrosunun tamamlanmasının ardından öğrenci alımına başlanması hedefleniyor.

 

“Bartın Üniversitesi geleceğimize değer katıyor”

 

“Bartın Üniversitesi her geçen yıl ülkemizin geleceğine değer katarak büyüyor” ifadelerini kullanan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “İç ve dış paydaşlarımızla yaptığımız görüş alışverişleri neticesinde 2018-2022 stratejik planımızı hazırlardık. Bu doğrultuda tüm çalışmalarımızı bölgesel kalkınmayı odağa alan bir anlayışla sürdürüyoruz. Ayrıca eğitim-öğretim stratejilerimizde de bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin dinamiklerine odaklanıyoruz” dedi.

 

“Bölgesel kalkınmaya katkı sunuyoruz”

 

Bölgemizin ve ülkemizin ihtiyaçları gözetilerek yeni programlar açıldığını kaydeden Rektör Uzun, şunları kaydetti:
“Önümüzdeki akademik yıl ilk defa öğrenci alacak bölümlerimiz de yeni programlarımız da bölgemizin ve ülkemizin gelecekteki ihtiyaçları göz önünde bulundurularak açılmıştır. Bu bölümlerimizden biri Bartın’a çok yakın bir noktada hayata geçirilen 2. Abdülhamid'in hayali Filyos projesine yönelik açtığımız Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü olmuştur. Güçlü akademik kadromuzla geleceğin seçkin insanlarını yetişme hedefinde durmadan çalışıyor ve çalışmaya devam ediyoruz. Bu düşüncelerle her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz başta YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç olmak üzere tüm YÖK Üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri