Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > EĞİTİM > Bartın Üniversitesi Aday Öğrenci Sayfası yayında
Bartın Üniversitesi Aday Öğrenci Sayfası yayında

Bartın Üniversitesi Aday Öğrenci Sayfası yayında

23.07.2018 17:06 12 14 16 18 yazdır
Üniversite tercihi yapacak olan aday öğrenciler için hazırlanan Bartın Üniversitesi Aday Öğrenci sayfası yayında.

NİLAY MERYEM ÇÖMLEK

Üniversite tercihi yapacak olan aday öğrenciler için hazırlanan Bartın Üniversitesi Aday Öğrenci sayfası yayında. Bartın Üniversitesi ve Bartın hakkında detaylı bilgi almak isteyen tüm adaylar bu sayfayı ziyaret ederek merak ettiği sorunların yanıtı da bulabilirler.

Hem akademik hem de öğrenci kadrosu ile her yıl daha da büyüyen Bartın Üniversitesi’nin aday öğrenciler için hazırladığı Aday Öğrenci Sayfası yayında. Sayfada Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un aday öğrencilere mesajı, fakülteler, yüksekokullar, puan ve kontenjanlar, yurtdışı olanakları, laboratuvarlar, barınma imkanları, Bartın Üniversitesi ve Bartın fotoğraf galerisine yer verildi.

 

Rektör Uzun’dan aday öğrencilere mesaj

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, aday öğrenciler için bir mesaj yayınladı. Rektör Uzun, mesajında Üniversite ve Bartın ile ilgili bilgiler vererek şöyle dedi:

“Üniversitemiz 2008 yılında kurulmuş genç ve dinamik bir üniversitedir. Sekiz fakülte, bir yüksekokul ve üç meslek yüksekokuluna sahip olan Üniversitemizde Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Eğitim Bilimleri Enstitülerimizde yüksek lisans ve doktora eğitimi de verilmektedir. Tüm programlarımızda Mart 2018 itibariyle yaklaşık 16 bine yakın öğrenci öğrenim görmektedir. Üniversitemizde bulunan 529 öğretim elemanının 23’ü profesör, 37’si doçent, 167’si ise doktor öğretim üyesi düzeyindedir. Bu sayılar günden güne artarak değişmektedir. Öğrencilerin varlık sebebi olarak görüldüğü Üniversitemizde gelişim stratejilerimiz öğrenci odaklı oluşturulmaktadır. Onların konforlu ve etkin bir üniversite hayatı yaşamaları, kendilerini bir aile olarak gördüğümüz Üniversitemizin bir ferdi olarak hissetmeleri temel gayemizdir. Bu doğrultuda oluşturulan RİMER (Rektörlük İletişim Merkezi) ile öğrencilerimiz Rektörlüğümüzle kolay bir şekilde iletişim kurabilmekte, onların talep ve görüşlerine ivedi bir şekilde karşılık verilmektedir.

 

Her gün dolu dolu geçiyor

 

Eğitim işlevinin yanı sıra öğrencilerimizin sosyal gelişimine önem veren Üniversitemizde her gün dolu dolu geçmektedir. Konferans salonumuz neredeyse hiç boş kalmamakta, her gün bir ya da iki bilimsel toplantıya ev sahipliği yapmaktadır. Bilim-kültür ve spor şenliklerimizde ise daha çok öğrencilerimiz yeteneklerini sergileyerek aktif rol almaktadırlar.

 

Yurt dışında eğitim görme fırsatı

 

Avrupa, Asya ve Afrika ülkeleri ile Erasmus ve Mevlana kapsamında 114 ayrı akademik iş birliği anlaşması bulunan Üniversitemiz, öğrencilerine eğitimlerinin bir bölümünü yurt dışında görme fırsatını sunmaktadır. Anlaşma yapılan üniversite sayısı da her yıl artmaktadır. Değişim programlarına 2. sınıftan itibaren katılım sağlanabilmektedir. Öğrencilerimiz Erasmus ve Mevlana kapsamında yurt dışındaki ülkelere yapmış oldukları hareketlilikler için gidilen ülkeye göre hibe almaktadırlar.

 

Bartın, turizm noktalarıyla cazibe merkezi

 

Bartın, şehrimizde yer alan Amasra, İnkumu, Güzelcehisar, Mugada, Çakraz gibi turizm noktalarıyla bir cazibe merkezi durumundadır. Şehrimiz, görenleri hayranlıkla geçmişe götüren tarihi dokusu, plajları, milli parklarıyla bir turizm kentidir. Ülkemizin iki büyük kenti olan Ankara ve İstanbul'a yakın sayılabilecek bir mesafededir. Kurucaşile plajları, doğası ve bölgede çok eski bir gelenek olan ahşap tekne yapımcılığı ile tanınan bir ilçemizdir. Burada bölgenin niteliğine uygun Meslek Yüksekokulumuza bağlı Gemi İnşaatı, Yat İşletme ve Yönetimi, Denizcilik ve Liman İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri programlarımız bulunmaktadır. Ulus ilçemiz Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 noktası arasında yer almaktadır. Bu ilçemizde de bir meslek yüksekokulumuz bulunmaktadır.

 

“BÜ ailesine katılmanızdan mutluluk duyarız”

 

Sosyal alanda öğrencilerimizin kendilerini ve ilgi duydukları alanları geliştirmelerine büyük önem veren Üniversitemiz, öğrenci kulüpleri ve topluluklarını desteklemekte, mevcut spor kompleksi ve alanlarının genişletilmesi çalışmalarına hızla devam etmektedir. Üniversite adaylarımıza şimdiden başarılar diler, Bartın Üniversitesi ailesine katılmanızdan mutluluk duyarız.”

 

Neden Bartın Üniversitesi?

 

Peki, neden üniversite adayları Bartın Üniversitesi’ni tercih etmeli. İşte bu sorunun yanıtı:

“Türkiye’nin genç üniversitelerinden biri olmasına rağmen kısa zamanda kendini geliştirerek saygın bir noktaya gelen Bartın Üniversitesi geleceğiniz için iyi bir başlangıç olacaktır. Gururla vurgulamak isteriz ki, Bartın Üniversitesi akademik kadrosuyla donanımlı bireyler yetiştirerek, öğrencilerine bilimsel, kültürel ve sosyal alanlarda ayrıcalıklı imkânlar sunmaktadır. Sizin de bireyi olacağınıza inandığımız Üniversitemiz, evrensel değerler doğrultusunda, öğrencisini merkeze alan bir yapıyla hedeflerinize ulaşmak için gayret göstermektedir. Sizler hayatınızın dönüm noktasında vereceğiniz kararla hem iyi bir üniversitede öğrenim görürken aynı zamanda hayatınızın en güzel günlerini tarihi, kültürel yapısı ve muhteşem doğasıyla ülkemizin nadide şehirlerinden biri olan Bartın’da geçirmiş olacaksınız. Uzun ve zorlu bir sınav maratonunun ardından yapacağınız tercihle geleceğinizi inşa edeceksiniz. Unutmayınız ki, Bartın Üniversitesi öğrenim gördüğünüz yıllar boyunca öğretim kadrosuyla hedeflerinize ulaşmanız için hep yanınızda olacağı gibi mezuniyet sonrasında da sizleri yalnız bırakmayacaktır. Gelecek yaşamınızı belirlemede atacağınız bu önemli adımda sizleri Bartın Üniversitesi’nin öğrencisi ve ailemizin bir üyesi olarak görmekten memnuniyet duyacağımızı belirtir, en içten duygularla başarılar dileriz.    

 

Kariyer planlamasında yardımcı olan bir yapıya sahip

 

Bartın Üniversitesi; bulunduğu kent ile birlikte yaşayarak, şehrin olanaklarından yararlanan, kendi olanak ve imkânlarını da bulunduğu kente sunarak gelişimine katkıda bulunan bir kent üniversitesidir. Deneyimli akademik kadrosu öğrencileriyle sürekli iletişim halinde olarak onların gelişimine olabildiğince katkıda bulunan, öğrencilerinin kariyer planlamasında yardımcı olan bir yapıya sahiptir. Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenim-Erasmus programında yer alarak 3 farklı kıtadan 80'i aşkın üniversiteyle ikili anlaşmalar yaparak, öğrencilerine yurt dışı öğrenimlerinde ve staj olanaklarında fırsatlar sunmaktadır. Öğrencileri, ‘Çift Anadal’ uygulaması ile kendi fakültelerinin yanı sıra başka fakültelerden de ders alarak ikinci bir lisans diplomasına sahip olabilmektedir. Öğrencileri, ‘Yan Dal’ uygulaması ile kendi lisans programlarına ek olarak başka bir programa daha kaydolup ilgili sertifikalara sahip olabilmektedir.

 

Ciddi tecrübeler edinebilirsiniz

 

Akademik personelin çalışmalarını yürütmesi ve öğrencilerinin uygulamalı eğitim alması amacıyla birçok laboratuvar ve atölyede faaliyetlerini sürdürmektedir. Eğitim ve öğrenim süreçlerinde son teknoloji ders içerikleriyle öğrencilerinin iş hayatına atılmadan önce ciddi tecrübeler edinmesinde yardımcı olmaktadır. Öğrencilerinin başarılı olabilmeleri için onların psikolojik anlamda rahat ve sağlıklı olmaları gerektiğinin farkında olarak danışmanlık hizmetleri vermektedir. Öğrencilerin gelecek kaygıları, özgüven sorunları, beceri ve yeteneklerini keşfetme, yaşadıkları ortam ve bulundukları çevreyi çeşitli yönleriyle tanımalarında yardımcı olmaktadır. Sağladığı geniş sosyal imkânlarla ve yeşil kampüsüyle öğrencilerin ilgi alanlarına göre ders dışındaki zamanlarını etkin bir şekilde kullanılmasına imkân tanımaktadır. Öğrenciler üniversite bünyesinde düzenlenen çok sayıda etkinlikte kişisel becerilerini sergileme ve sosyal ilişkilerini geliştirmektedir.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri