Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Bartın Kent Müzesi’ne bir ödül daha
Bartın Kent Müzesi’ne bir ödül daha

Bartın Kent Müzesi’ne bir ödül daha

12.05.2018 11:19 12 14 16 18 yazdır
Bartın Belediyesi tarafından yapılan ve 27 Ocak 2018 tarihinde hizmete açılan Bartın Kent Müzesi bir ödül daha kazandı.


Tarihi Kentler Birliği’nin “2016 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nda 61 proje başvurusundan ödül alan 8 proje içinde yer alan ve daha açılmadan geçen yıl ödül kazanan Bartın Kent Müzesi’nin ikinci ödülü de Tarihi Kentler Birliği’nden geldi.

Tarihi Kentler Birliği tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen “Müze Özendirme Yarışması”nda “Kent Müzesi” kategorisinde Bartın ödül kazandı. Tarihi Kentler Birliği tarafından, Anadolu coğrafyasında müzeleri özendirmek ve geliştirmek amacıyla ilk kez 2016 yılında yapılan Müze Özendirme Yarışmasına, bu yıl 36 belediye farklı ölçeklerdeki 39 müze ile başvurdu. TKB Müze Özendirme Yarışması 2 aşamalı bir değerlendirme sürecinin sonunda; Yaşam Kültürü, Arşiv/Koleksiyon, Kent Müzesi, Milli Mücadele, Arkeopark ve Sanayi Müzesi olmak üzere 6 kategoride ödüllendirildi.

Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi de olan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Kent Müzesi’nin kazandığı ödülü 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Kastamonu’da düzenlenecek törende alacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri