Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > Bartın “Kahramanlık Kanımızda Var” diyor

Bartın “Kahramanlık Kanımızda Var” diyor

13.02.2018 16:43 12 14 16 18 yazdır
Suriye’nin Afrin bölgesinde devam ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında kahraman Türk askerine bir destek de Bartın’dan geldi.
Bartın “Kahramanlık Kanımızda Var” diyor


Nilay Meryem ÇÖMLEK


AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanlığı ve Türk Kızılayı işbirliğince “Kahramanlık Kanımızda Var” sloganıyla Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatındaki Mehmetçiğimiz için kan bağışı kampanyası düzenlendi. Dün saat 11.00 itibariyle başlayan kampanyada saat 16.00’a kadar 80 ünite kan toplandı.


AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanlığı ve Türk Kızılayı Karabük Kan Merkezi tarafından Afrin’de yaklaşık 25 gündür süren Zeytin Dalı Harekatındaki Mehmetçik için kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyanın daha ilk saatlerinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Erdinç Günenç, AK Parti Bartın İl Başkanlığı Medya ve Tanıtım Eski Başkanı Murat Yıldırım başta olmak üzere birçok AK Partili isim ve duyarlı vatandaşlarla birlikte kan bağışında bulundu.
Aldatmaz: “Amacımız askerimize destek olmak”


Afrin’de mücadele eden Mehmetçik için kan Türk Kızılayı kan bankasındaki stokları arttırmak amacıyla böyle bir kampanya düzenlemek istediklerini ifade eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, “AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı ve Türk Kızılay’ı birlikte Afrin’de mücadele eden askerlerimize destek olmak amacıyla bir kan bağışı kampanyası düzenledik. Ülkemizde genel olarak belki çok fazla kana ihtiyacımız yok ama biz Zeytin Dalı Operasyonunu da göz önünde bulundurarak yeterli olsa dahi kan bankamızda fazlalık olsun istedik. Ülkemiz ve askerlerimiz için inşallah hayırlı olur.” dedi.
“Tek isteğimiz bölgeyi asıl sahiplerine bırakmak”


Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili de değerlendirmede bulunarak Türkiye’nin Suriye’de kesinlikle bir Kürt devleti istemediğini belirtirken Afrin operasyonun asıl amacının o bölgeyi terör unsurlarından temizleyerek Suriyelilere geri vermek olduğunun da altını önemle çizerek şunları söyledi:

“Biz Suriye’de bir Kürt devletinin kurulmasını kesinlikle istemiyoruz. Amerika bugüne kadar kurdurmayacağız demesine rağmen maalesef yaptığı icraatlarla ciddi şekilde silah desteği verdi. Hükümetimiz o bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek yeniden Suriyelilere vermek ve ülkemizdeki göçmen Suriyelileri o bölgeye yerleştirmek istiyor. Biz bu harekâtı sonuna kadar destekliyoruz. Bizi bugüne kadar bu konuda yanıltanlara da gereken cevabı vermek istiyoruz. Amacımız Suriye’de kalıcı olmak değil. O bölgede bir PYD, Kürt devletinin kurulmasını önlemek. Türkiye güçlü bir devlet. Sınırlarını koruma hakkına sahip. Sınırlarımızda bir Kürt devleti istemediğimiz için bunu gerçekleştirdik. Bu harekatın devamında da inşallah Münbiç’e de gireceğiz. Sivillere zarar vermemek adına Afrin operasyonu yavaş ilerliyor. Bizim tek istediğimiz sivillere zarar vermeden o bölgeyi gerçek sahiplerine bırakarak o bölgeden çekilmektir.”
Karagöz: “Kalben ve ruhen orada olmaya çalışıyoruz”


“Kahramanlık Kanımızda Var” sloganıyla düzenlenen kampanyayla ilgili bilgi veren Karabük Kızılay Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Dinçer Karagöz, “AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı ile birlikte bugün Bartın’da ‘Kahramanlık Kanımızda Var’ sloganıyla Afrin’de şuanda görev yapan askerlerimiz için kan bağışı düzenledik. Vücut olarak Afrin’de olamasak da kalben ve ruhen orada olmaya çalışıyoruz. Kampanyamıza destek veren herkese çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.  
Çakın: “Kan bağışı hafta sonuna kadar devam edecek”


Bartın Kızılay Gönüllü Rıza Çakın da “Afrin’de gerçekleştirilen operasyon devam ediyor. Bu harekatı gerçekleştiren kahraman Mehmetçiğimiz için AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz Bey kan bağışı etkinliği düzenlemek istediğini söyledi. Karabük Kan Merkezi ile birlikte bu kampanyayı başlattık. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bu hafta Karabük Kan Merkezi ilimizde olacak. 14 Şubat’ta Boğaz Üst Komutanlığı’nda, 15 Şubat’ta Aktıp’ta ve 16 Şubat’ta da Ticaret ve Sanayi Odası’nda kampanya düzenleyeceğiz. Kan stoklarımızda meydana gelen azalma ve savaş durumunda olmamız nedeniyle bu kampanyalara çok önem veriyoruz. Sağolsun halkımız da büyük bir katılım sağlıyor.”

14-16 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kan bağışı kampanyasına tüm Bartın halkının katılımı istendi.  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri