Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > YAŞAM > “BARTIN’IMIZI GÜZELLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

“BARTIN’IMIZI GÜZELLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

10.07.2018 15:33 12 14 16 18 yazdır
Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Binası ile Bitki Üretim Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
“BARTIN’IMIZI GÜZELLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Binası ile Bitki Üretim Tesisi hizmete girdi

 

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın halkına hizmet edebilmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti. Bugüne kadar önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Akın, “Bartın’ımızı güzelleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

 



Bartın Belediyesi hizmet binalarını yenilemeye tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binalarını yenileyen Bartın Belediyesi son olarak Kemerköprü Mahallesi Arka Sokak’ta bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü Serasını, Gölbucağı Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi’ne taşıdı. Çok daha iyi fiziki şartlarda ilimize hizmet verecek olan Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Binası ile Bitki Üretim Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı. 4792 metrekare alana sahip Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü  ile Bitki Üretim Tesisi, içerisinde 585 metrekare alana sahip 2 kattan oluşan hizmet binası, bitki üretimi amacıyla 8 metre eninde, 25 metre boyunda naylon sera ve muhtelif malzemelerin muhafazası için 3 adet sundurmayı barındırıyor.  İlimiz için önemli çalışmalar yürüten Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni binasında çok daha iyi fiziki şartlar altında hizmet vermeye devam edecek.




Akın, “Yaklaşık 1 milyon TL’ye mal oldu”



Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın gerçekleştirdi. Tesisin önemine değinen Akın, şu ifadeleri kullandı:

“Bartın Belediyesi olarak hizmet binalarımızı yenilemeye devam ediyoruz. Bugünde Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Bitki Üretim Merkezi’’nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Öncelikle Çorlu’da meydana gelen kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Mekânlarını Cennet eylesin. Hastanede olan kardeşlerimize de Allah şifalar versin.  Göreve başladığımız tarihten itibaren hizmet binalarımızın fiziki şartlarını iyileştirilmesiyle ilgili birçok çalışma yaptık. Bunlardan bir tanesi Ulaştırma Müdürlüğümüzdü. Yalı bölgesinde hizmet vermeye çalışan bu müdürlüğümüzü Sanayi Bölgesi’ne taşıdık.  Çok daha iyi imkânlara kavuşturmuş olduğumuz bu müdürlüğümüz Fen İşleri, elektrik, motor, mobilya gibi birçok alanda ilimize hizmet sağlıyor. Bir diğer çalışmamızda 65 yıl önce Kavaklı Bölgesi’ne yapılmış olan İtfaiye Müdürlüğü Binamızın taşınmasıyla ilgiliydi. O günün şartları altında ilimize güzel hizmetler sunan İtfaiye Müdürlüğü Binası ilimizde ki araç sayının artması, Kavaklı Caddesi’nin şehir merkezi içinde kalması gibi çeşitli şartlardan ötürü hizmet vermekte zorluk çekiyordu. Bu müdürlüğümüze de Sanayi Bölgesi’nde çok iyi şartlar altında hizmet verebilecek şekilde düzenledik. Bugünde Park ve Bahçeler Müdürü Hizmet Binası ve Bitki Üretim Merkezinin açılışını gerçekleştireceğiz.  22 Mayıs 2017’de bu projemizin çalışmalarına başladık. Sözleme bedeli ve yapmış olduğumuz işçilikle birlikte yaklaşık 1 milyon TL’ye mal oldu. Burası hem Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün idari binası hem de Üretim Merkezi olarak hizmet verecek. İlimize birçok değişik konuda hizmet veren Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ayrıca Bitki Üretim Merkezi’nde yılda ortalama 100 bin bitki üreterek Bartın’ımızı güzelleştirmeye çalışacak.”

 

“Yeni projeler geliyor”


Önümüzde ki günlerde bir çok projenin açılışını gerçekleştireceklerini ve bazı projelerinde startını vereceklerini söyleyen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın konuşmasının devamında”  İtfaiye Binamızın Sanayi Bölgesi’ne taşınmasıyla boşalan  Kavaklı’da ki binanın güçlendirme ve restorasyon çalışmalarını tamamladık.  Bu binamızda Sosyal Hizmet Merkezi, Yaşam Merkezi, Paylaşım Merkezi ve Nur Hayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi olarak hizmet vermeye başladı. Allah nasip ederse önümüzde ki günlerde açılışını gerçekleştireceğiz. Bir diğer çalışmamızda Gazhane Kültür Parkı’nın bulunduğu alana Kültür Sanat Sokağı yaptık. Bir iki aya kadar oranında açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca otizm ve down sendromlu çocuklarımızla ilgili de bir sosyal proje gerçekleştirdik.  Eski Mezbahane olarak bilinen binamızın ihalesini gerçekleştirdik. Bir hafta içinde burada da çalışmaların başlayacağını düşünüyorum.  Park Bahçeler Serası’nın buraya taşınmasıyla Kemerköprü Mahallesi Arka Sokak’ta boşalan alanda bir park alanı yaratacağız. O bölgede 8 bin 500 metrekarelik alanımız var. Yıkımını gerçekleştirdik. O bölgeye de çok güzel bir park yapacağız. Banklarıyla, yürüyüş yollarıyla, kamelyalarıyla, aydınlatmalarıyla o bölgeye hizmet vereceğiz.  Bir çalışmamızda Trafik Eğitim Parkı ile ilgili olacak. Erenler Yurdunun bulunduğu bölgede belediyemize ait alanda da bu çalışmayı hayata geçireceğiz.  Bu çalışmalarımızın hepsini halkımızla kol kola girerek, Belediye Başkan Vekillerimizle, Belediye Başkan Yardımcılarımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle, müdürlerimizle personelimizle birlikte yapıyoruz” dedi.

 



Başkan Cemal Akın’ın konuşmasının ardından dualar okunarak kurban kesimi yapıldı. Törenin ardından Başkan Cemal Akın davetliler ile birlikte binayı gezdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri