Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kıbrıs’ta…
Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kıbrıs’ta…

Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kıbrıs’ta…

11.04.2018 16:05 12 14 16 18 yazdır
Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kıbrıs Beyarmudu Belediyesi’nin düzenlediği Maserya 4. Tiyatro Şöleni’ne katıldı.

 

Maserya 4. Tiyatro Şöleni’ne, Başbakan Sayın Tufan Erhürman, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Türkiye Tiyatrolar Birliği Başkanı Zafer Gecegörür, Direklerarası Seyirci Ödülleri Genel Koordinatörü Ömer Şahibaş, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ve Meclis Üyeleri katıldı. Kıbrıs’ta 4 yıldır yapılan tiyatro şöleninin açılış konuşmasında özellikle vurgulanan ve Bartın’da bu sene 24.’sü gerçekleştirilen 24.Uluslararası Tiyatro Festivalinin geniş katılımlı tiyatro oluşumu ve desteklerinden dolayı Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a övgüler yağdı.

 

Akın: “Sanata desteğimiz sürecek”

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, her zaman sanata, sanatçıya önem veren, destekleyen ve katkı sağlayan sosyal belediyecilik ruhunu koruyacaklarını belirtirken, “Kıbrıs’ta bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen tiyatro şölenin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.
Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Zafer Gecegörür de, şölende yaptığı konuşmasında, “İstanbul ve Adana Belediye Şehir Tiyatroları yanı sıra Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun da Kıbrıs’ta temsil edilmesi bizim için onur ve mutluluk vericidir. Bu seviyeye ulaşmamızda Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'nın katkıları büyük. Her yaştan 250 kişilik katılımlara ulaşan tiyatro eğitimlerimiz, 24 yıldır gerçekleşen Bartın Uluslararası Tiyatro Festivali yanı sıra İnkumu beldemizde gerçekleşen Türkiye Tiyatrolar Buluşması da var. Belediye Başkanımız Cemal Akın adına sayın KKTC Başbakanını  ve Beyarmudu Belediye Başkanını   buluşmamıza davet ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri