Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > SİYASET > Bartın AK Parti Kadın Kolları da kongreye katıldı

Bartın AK Parti Kadın Kolları da kongreye katıldı

07.08.2018 09:57 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın İl Kadın Kolları Başkanlığı, geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 5’inci Olağan Kongre’sine katıldı.
Bartın AK Parti Kadın Kolları da kongreye katıldı


Eren Sarıkaya


AK Parti Bartın İl Kadın Kolları Başkanlığı, geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 5’inci Olağan Kongre’sine katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen kongrede Bartın İl Kadın Kolları Üyesi kadınlar, “Bartın” yazılı tişörtleriyle salona renk kattı.
AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen kongreye AK Parti Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Sanem Çöme Taşdemir, AK Parti İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile üyeler de katıldı. Büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen kongrede Bartın’ın AK Kadınları da giydikleri “Bartın” yazılı tişörtleriyle kongreye renk kattı.


“Yerel seçimlere hazırlık startını veriyoruz”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, salon dışında kendisini bekleyen vatandaşları selamlayarak salondaki vatandaşlara karanfil dağıttı. Salon dışında vatandaşlara hitap eden Erdoğan’ın o konuşmasından bazı satırbaşları şöyle:


“Bugün partimizin Genel Merkez Kadın Kollarının olağan kongresini yapıyoruz. Ayın 18’inde de inşallah bu defa Genel Merkezin olağan kongresini yapacağız. Bu kongrelerle inşallah 2019 yerel seçimlerine hazırlık startını veriyoruz. İnanıyorum ki bu kongrelerle hücre yenilemesini yapan parti teşkilatımız gençlik kollarıyla, kadın kollarıyla ana kademeyle seçimlere hazırlığını sürdürecek. Büyükşehirlerde büyük bir patlamayla neticeyi alacaktır. Sizler bu 16 yıllık süreçte çok ciddi emekler verdiniz. AK kadınlar olarak çok ciddi emekleriniz var. Sizin yol arkadaşlığımızı unutamıyorum. Bu yol arkadaşlığımız hiçbir şeye benzemez. Adalette, emniyette, ulaşımda, enerjide neler yaptık kişi başına milli gelir 3 bin 500 dolar iken 11 bin dolara nasıl çıkardık bunları gayet iyi biliyorsunuz. Sizler IMF'ye borcumuzun 23,5 milyar dolar olduğu yerden nasıl sıfırladığımızı biliyorsunuz. Hazinenin tam takır olduğu noktadan nerelere geldiğini biliyorsunuz.
“Artık ülkede inanç özgürlüğü kavgası olmayacak”


Bir sistem değiştirdik. Sizlerle siz bunu yaptınız ve başkanlık sistemine geçtik. Artık Türkiye çıta yükseltti. Bundan sonraki süreci yine sizinle yapacağız. Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacağız. Demokrasi mücadelemizi, özgürlük mücadelemizi bugüne kadar nasıl verdiysek bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Artık ülkede inanç özgürlüğü kavgası olmayacak. Artık düşünce, fikir özgürlüğü kavgası olmayacak. Herkes inancında serbest. Fikir, düşünce özgürlüğünde inandığını rahatça konuşabilecek. Hepsinden öte bu ülkede başı açık, başı örtülü kavgası olmayacak.”


Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduPartililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan’ın kongrede yaptığı açıklamalarından satır başları:


“Bu muhteşem salondan ülkemin dört bir yanındaki yürekleri Akdeniz gibi geniş, soluğu Afrika gibi sıcak kadınlarımızı selamlıyorum. Her türlü ayrımcılığa ve baskıya rağmen dünyanın farklı köşelerinde Türk ve Müslüman olmanın onurunu göğsünde gururla taşıyan kadınlarımıza selamlarımı gönderiyorum. Çalışan, üreten, ülkemizin kalkınması için ter döken tüm emekçi kadınlarımıza da buradan selamlarımı iletiyorum. Elbette en büyük takdiri şehit yakınlarımız ve gazilerimizle onların aileleri hak ediyor. Merhum Erdem Beyazıt ağabeyimizin dediği gibi içinde kaynayan bir mahşer var. Bu mahşer bir de annelerin kalbinde kaynar. Çünkü onlar yün örerken pencere önünde ya da çamaşır sererken bahçelerinde birden alıverirler kara haberlerini okul dönüşünde can veren oğullarının...


“Hiçbir şehidimizin kanını yerde koymadık”


15 Temmuz gecesi namlulara meydan okuyan tüm kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gecesi şehit olan ve yaralanan gazilerimizi bir kez daha saygıyla yad ediyorum. Al yazmalı Aybüke Öğretmeni, evlatlarını korumak için bombaların üzerine atılan Hatice Belgin’i, geçtiğimiz günlerde 11 aylık Bedirhan bebeği ile şehit olan Nurcan Karakaya kardeşimizi burada özellikle rahmetle anmak istiyorum. Hamdolsun bugüne kadar hiçbir şehidimizin kanını yerde koymadık. Tüm şehitlerimizin hesabını sorduk, tek tek sormaya da devam edeceğiz. Şehit yakınlarımız gönüllerini ferah tutsun. Bu konuda durmak yok, onlar inlere girecek, biz onları inlerinde takip edeceğiz. Türkiye devleti çok büyük bir devlettir. Bu devlet kime demir yumruğunu indireceğini çok iyi bilir. Katil sürülerinden işledikleri cinayetlerin hesaplarını soracağız. Parlamentoya girsinler diye onlara destek verenler de bunun hesabını verecektir.


“Siyasi tarihimizde yeni bir dönem başlattık”


Kadınların siyasete katılımı AK Parti ile zirveye ulaştı. 4 milyon 600 bin bayan üyemiz var. Diğer partilerin toplam üye sayısını bile geride bırakmıştır. Meclis’te AK Parti sıralarında 53 kadın milletvekili bulunuyor. Bunların 45’i teşkilatlarımızdan gelen arkadaşlarımızdır. Siyasi tarihimizde yeni bir dönem başlattık. Yapacaklarımızı kapı kapı dolaşıp anlatarak büyük emekler verdi. Diğer siyasi partilerde böyle bir şey yok. Kadınlarımızın 15 Temmuz’daki cesaretine, korkusuzluğuna şahit olduk. Türkiye’nin AK Parti yönetiminde sadece kadınlar konusunda değil, her alanda nereden nereye geldiğinin en yakın şahidi sizsiniz. Kadınlar hayatın her alanında varlıklarını gösteriyorlar. Gece gündüz mücadele veren tüm kadınlarımıza buradan şükranlarımızı sunuyorum.


“Daha ileri gideceğiz”


Hiçbir ülkeden insansız hava aracı alamazken biz insansız hava araçlarımızı kendimiz üretir hale geldik. Silahlı insansız hava araçlarını kendimiz üretir hale geldik. Şimdi daha ileri gidiyoruz. Daha güçlülerini üretir hale geliyoruz. Birçok alanda, savunma sanayisinde Türkiye olarak yüzde 65 ihtiyacımızı kendimiz karşılar hale geldik. Göreve geldiğimizde bu yüzde 25 idi. Daha ileri gideceğiz. Daha güçlü olacağız. Uzay sanayisinde adımlarımızı atıyoruz. Bununla da Türkiye diğer ülkelerle mücadeleyi sürdürecek.


“Türkiye sınıflar üstü bir yere doğru gidiyor”


Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemi hatırlayın. SSK Genel Müdürü olduğu zamanlarda hastanelerimizin halini bilenler var aramızda. Ben de biliyorum ama artık böyle bir hastane yok. Artık tüm hastanelerimiz gayet iyi bir konumda. Şimdi bunu şehir hastaneleri ile sağlık hizmetlerimizi bir adım daha ileri taşıyoruz. Bugüne kadar 6 şehir hastanemiz hizmete girdi. Sağlıkta Türkiye sınıflar üstü bir yere doğru gidiyor. Adalet hizmetlerinin kalitesini artırmak için yatırımları hayata geçirdik. Ülkemizin dört bir yanında yeni adalet sarayları açtık.”


“Siz bunu yaparsanız, biz de bunu yaparız”


ABD’nin Türkiye hakkındaki skandal yaptırım kararına ilişkin de sert açıklamalarda bulunan Erdoğan; “ ABD’nin son attığı adım Türkiye’ye karşı çok saygısız bir adımdır. Stratejik ortaklığımıza yakışmayacak bir adım bu. Biz de buna karşı ABD'nin Adalet ve İçişleri Bakanlarına ait Türkiye'de mal varlıkları varsa dondurma kararı alacağız. Siz bunu yaparsanız, biz de bunu yaparız. Sayın Trump’a bunları söyledim. Türkiye ile bu alanda bu şekilde bir yaklaşım doğru değildir. Eğer samimi hareket edeceksek, gerçekten stratejik bir ortaksak ortaklığımızın gereğini yapalım. Benim kalkıp İçişleri Bakanımı, Adalet Bakanımı, Brunson ile ilgili olarak, ‘onu yakından takip etti, ona şöyle yaptılar, böyle yaptılar’ demek suretiyle Amerika'daki mal varlıklarına el koyuyoruz mantığı, mantık değildir. Türkiye bu yaklaşımla terbiye edilemez. Bu sadece evangelist ve siyonist bir yaklaşımdır. Sn. Trump burada çok büyük bir oyuna gelmiştir. Bu oyunu Sayın Trump’ın bozması gerekir. Biz bu noktada kararlıyız. Biz dürüst olduğumuz için aynen devam bu kararımızda devam edeceğiz. 6 kez Amerika’ya girip çıkan Halk Bankamızın Genel Müdür Muavinini tutuklamak suretiyle kalkıp da bizimle bir takasa girme. Biz her zaman dik durduk ama asla dikleşmedik.” dedi.


Kurtkaya, tebrik ederek başarılar diledi


Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’ne 20 kişilik bir ekiple katıldıklarını kaydeden AK Parti Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya da kongre sonrasında yaptığı değerlendirmede “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirdiğimiz kongremiz büyük bir coşkuyla geçti. Türkiye’nin 81 ilinden katılan arkadaşlarımızla kongre coşkusunu birlikte yaşadık. ‘Güçlü Kadın Güçlü Türkiye’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz kongrede, kadının ülkemize ve geleceğe yönelik yapmış olduğu güçlü katkıyı bir kez daha gözler önüne sermiş olduk. Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongreyle seçilen Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Ankara Milletvekilimiz Lütfiye Selva Çam hanımefendiyi ve MKYK üyelerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı. Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri