Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > Bartın AK Parti Gençlik Kolları, Ankara’daki kongredeydi

Bartın AK Parti Gençlik Kolları, Ankara’daki kongredeydi

11.05.2018 14:25 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın Gençlik Kolları Başkanı Ali Kıranoğlu ve beraberindeki teşkilat üyeleri Ankara’daki AK Parti Gençlik Kolları Kongresi’ne katıldı.
Bartın AK Parti Gençlik Kolları, Ankara’daki kongredeydi


Nilay Meryem ÇÖMLEK

Partisinin Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1993'te Ümraniye'de 39 kişinin hayatını kaybettiği çöplük patlamasını hatırlatarak, “Kim vardı o zaman? CHP vardı. CHP pisliktir, çöplüktür, hava kirliliğidir, susuzluktur.” dedi.

AK Parti Bartın Gençlik Kolları Başkanı Ali Kıranoğlu ve beraberindeki teşkilat üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Gençlik Kolları Kongresi’ne katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AK Parti Gençlik Kolları Kongresi'nde AK Parti iktidara gelmeden önceki dönemi anlattı. İşte Erdoğan konuşmasından satır başları şu şekilde:
“Gençlere bizim kadar güvenen bir başka parti yoktur”


“Biz yola çıkarken ‘uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece’ dedik, gideceğiz gündüz gece. Gençlerimize daha iyi bir gelecek bırakmak için vesayete meydan okuduk. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek reform üzerine reform yaptık. Gençlerimize inandığımız için dünya beşten büyüktür diyerek küresel haksızlıklara başkaldırdık. Gençlerimize güvendiğimiz için 2053 ve 2071 vizyonlarımızı kendilerine emanet ettik. Gençlerin seçilme yaşını 30'dan 25'e düşürmek oldu ilk işimiz, bununla kalmadık 18’e indirdik. Gençlerimize inandığımız için seçme ve seçilme yaşını 18'e indirdik. Size inanan AK Parti, yarınların modern Türkiye'sini sizinle inşa edecek olan AK Parti. Türkiye'de gençlere bizim kadar güvenen bir başka parti yoktur. Gençlik kollarının 1,5 milyon olan üye sayısı diğer partilerin toplam üye sayısının üzerindedir. İşte bu yüzden AK Parti gençlerin partisidir. 24 Haziran’da geleceğinize sahip çıkmaya hazır mısınız? 24 Haziran'da size güvenmeyenlere, sizi küçümseyenlere derslerini vermeye hazır mısınız? Ne güzel demiş şair: ‘Beden ölür çürür cana bakın siz, kim kiminle yürür ona bakın siz, bırakın dönsün dönme dolaplar haktan hakikatten yana bakın siz...’ 24 Haziran’da haktan hakikatten yana bakmaya hazır mısınız? Öyleyse durmak yok yola devam.


“Bu fırsatı iyi değerlendirin”


Gençler şahlanışımız ve yükselişimizsiniz siz. Türkiye’yi siz şahlandıracaksınız. Size emretmeyeceğiz, size dikte etmeyeceğiz, sizi kalıplara sokmayacağız. Ülkemiz sizinle küresel güç olacak. Adalet sizinle yükselecek. Farklı lisanlar ileri teknolojilerle elbette dünyayı tanıyacaksınız. Bunun yanında medeniyetinizi, tarihinizi, kültürünüzü de en iyi şekilde öğreneceksiniz. Geçmişini bilmeyen geleceğini inşa edemez. Gelin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini sizlerle birlikte hayata geçirelim. Gençlik insanın hayatta sadece bir defa ele geçirdiği bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirin. Taşmak için önce dolmak gerekir. Bizler de bir zamanlar gençtik. Sizlere bakınca kendi gençliğimi o çağlarda verdiğim mücadeleleri hatırlıyorum. Şiirle edebiyatla sanatla kültürle iç içe bir hayat sürüyorduk. Hayatı tek boyutlu yaşamak insanı geniş bakmaktan, üretken olmaktan alıkoyar. Biz böyle büyüdük, size de böylesini tavsiye ediyoruz.  Ailenize sıkı sıkıya sarılın, arkadaşlarınızı iyi seçin. Bizim gözümüzde sizler 21 yaşında İstanbul'u fetheden Fatihlersiniz. 24 yaşında Osmangazi olmaya var mısınız? 18 yaşında 2. Murat olmaya var mısınız? 21 yaşında Fatih olmaya var mısınız? 25 yaşında Kanuni olmaya var mısınız? Ne diyor şair; Delikanlım işaret aldığın gün atandan yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan, sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan, sen ki burçlara bayrak olacak kumaştansın Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın. 15 Temmuz’da biz yürüdük, milletimiz yürüdü arkamızdan.


“AK Parti vizyonuyla büyüdünüz”


Cumhur İttifakı'nın parlamentoda zaferi bizler için çok ama çok önemli. Bunun için çok çalışacağız. 16 yıldır iktidarda AK Parti. AK Parti iktidara geldiğinde doğan bir çocuk şu an lise çağlarında bir delikanlı. Sizler AK Parti döneminin neslisiniz. AK Parti vizyonuyla büyüdünüz. Bir de eski Türkiye var. Şu anda orta yaşın üzerindeki herkesin yaşadığı Türkiye var. Bu iki Türkiye'nin her alanda arasında dağlar kadar fark var. Eğitimde cumhuriyet tarihinin tamamında 343 bin derslik yapılmıştı, 79 senede biz ise buna 16 senede 284 bin derslik ilave ettik. Öğretmen sayımız 526 bin biz buna 584 bin öğretmen daha ilave ettik. Üniversite sayımız 76'ydı 131 üniversite daha kazandırdık. Üniversitelerimizde 34 bin öğretim üyesi vardı biz buna 43 bin öğretim üyesi ilave ettik. Yurtlarımızda 182 bin yatak vardı biz 452 bin daha ilave ettik. Sporda 278 bin lisanslı gencimiz vardı, biz 8 milyon 368 bin gencimizi daha lisanslı sporcu yaptık. İnternet altyapımızın geniş bant abone sayısı neredeyse yoktu şu anda 69 milyon geniş bant internet abonesi var. Biz iktidara gelene kadar TOKİ vasıtasıyla sadece 43 bin konut yapılmıştı, biz bunun üzerine 817 bin konut daha ilave ettik. Sağlıkta gerçekleştirdiğimiz devrimi anlatmaya kelimeler yetmez. Hastane sayımızı iki katından fazla artırdık. Şimdi şehir hastaneleri ile standartları iyice yükseltiyoruz. Kayseri ile 5 oldu şimdi Ankara Bilkent Hastanesi’nin açılışına hazırlanıyoruz. Sağlık çalışanlarının sayısı 378 bin iken biz buna 540 bin daha ilave ettik. 618 ambulansa yerine karasıyla havasıyla 5 bin ambulans ilave ettik. Devrim yaptığımız bir başka alan da ulaşımdır. Türkiye’nin 79 senede 6 bin 100 km. olan bölünmüş yol uzunluğuna biz 20 bin km. ilave ettik. Karayollarında 83 tünel vardı, 258 tünel daha yaparak yolları kısalttık. Daha önce hiç olmayan hızlı tren şimdilik Ankara, İstanbul, Eskişehir, Konya hatlarında çalışıyor. Yakında Sivas’tan İzmir’e, Bursa’dan Antalya’ya Mersin’den Gaziantep’e kadar yeni hatlar hizmete girecek. Ülkemizdeki 26 havalimanına 29 yeni havalimanı daha ilave ettik.  Havayolunu halkın yolu haline getirdik. Biz uçağı sırt üstü yatardık havadan geçen uçağı seyrederdik şimdi artık yaşıyoruz. Baraj sayımız 276 idi bunun üzerine 525 daha ilave ettik. Hidroelektrik santral sayımız 105’di üzerine 525 daha ilave ettik. İçme suyu tesisi sayımız 31'di bunun üzerine 207 daha ilave ettik. Ağaçlandırılmış alan yaklaşık 4 milyon hektardı, bunu 5 milyon hektara çıkardık. Tarım sektörüne sağladığımız destekle bu alandaki milli gelirimizi, 37 milyar dolardan 187 milyar dolara yükselttik. Bizden önce yılda 2 milyar lira olan sosyal yardımları geçtiğimiz yıl 38 milyar liraya çıkardık. Dünyadaki büyük projelerin yarısından çoğunu gerçekleştiren bir ülke haline geldik.


“CHP pisliktir, CHP çöplüktür, CHP hava kirliliğidir, CHP susuzluktur”


Size gelen gençler olur, liseli üniversiteli onlara şunu söyleyin: Daha önce Türkiye'de iktidara gelenler acaba bir Marmaray yapabildiler mi? Bir Avrasya Tüneli yapabildiler mi? Bir Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapabildiler mi? Bir Osmangazi Köprüsü yapabildiler mi? Böyle somut söyleyin, sorun size verebilecekleri bir tane olumlu cevap yoktur. Bu kadar büyük hizmetler yapabilmemizi imanımıza, hayallerimize borçluyuz. İnanıyorsanız üstünsünüz. 39 kişinin öldüğü Ümraniye çöplüğüne spor tesisleri yaptık. Nereden nereye... CHP pisliktir, CHP çöplüktür, CHP hava kirliliğidir, CHP susuzluktur. İstanbul susuzdu, geldik bizden sonra su problemi olmadı. Sizlerden rican kendinizle birlikte ülkemiz milletimiz ve tüm insanlık için hayaller kurun. Öyle büyük hayaller kurun ki içinde özgürlükten barışa sevgiden dostluğa kadar her şey olsun.”
Başbakan Yıldırım: “AK Parti Türkiye'yi 3,5 kat büyütmek demektir”


Kongrede konuşan Başbakan Yıldırım’ın açıklamaları da şöyle:

“Gençler, AK Parti'nin 16 yılına bir bakalım. AK Parti, 29 yeni havalimanı demektir. AK Parti dev şehir hastaneleri demektir. AK Parti 285 bin yeni derslik demektir. AK Parti 111 yeni üniversite, hızlı tren, hastane, ambulans, 20 bin kilometre bölünmüş yeni yol demektir. 300 tünel, 78 ile doğalgaz getirmek demektir. İşte bu hizmetler AK Parti'nin karnesinde milletin gönlünde yer almıştır. Bitmedi, bitmez de AK Parti demek Türkiye'yi 3,5 kat büyütmek demektir. AK Parti Türkiye'yi başarıdan başarıya taşıyan kadrolar demektir. AK Parti Marmaray’ı, Avrasya'yı Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, Ovit Tünelini, dünyanın en büyük havalimanı demektir.


“AK Parti terörün belini kıran partinin adıdır”


Milli siyasetin adı AK Parti'dir. AK Parti terörün belini kıran partinin adıdır. Dörtlü ittifak ne diyor? Recep Tayyip Erdoğan olmasın da Türkiye'ye ne olursa olsun. Ekonomik istikrar bozulsun Türkiye düşmanlarına gün doğsun. Tarihe geçen liderliği ile Türkiye'yi uçurumun eşiğinden çıkaran Recep Tayyip Erdoğan olmasın da ne olursa olsun. Siyasi istikrar için durmak yok, ekonomik istikrar için durmak yok, güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye'ye durmak yok, Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni sistemin cumhurbaşkanı yapmaya var mıyız gençler? AK kadroları güçlü bir şekilde Meclis'e taşıyacak mıyız? Bu aşk, bu heyecan sizde olduğu müddetçe evvelallah kimse bizim sırtımızı yere getiremez.


“Siz diriliş neslisiniz”


Geleceği birlikte inşa ediyoruz. Türkiye'nin bugünü, yarını olan siz gençler ile inşa ediyoruz. Kurucu liderimiz cumhurbaşkanımız genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın millete ait emaneti teslim edeceği nesil sizsiniz. Siz diriliş neslisiniz. Bu millete kumpaslar kuruldu. AK Parti ile millet arasındaki köprüler yıkılmak istendi. Kapatma davası gördük, siyasi yasaklamalar, muhtıralar, 15 Temmuz hain darbesini de gördük. Ama yılmadık. Allah’ın hisabı, zalimin planından daha büyüktür dedik. Tohum saç, bitmezse toprak utansın, hedefe varmayan mızrak utansın, hey gidi küheylan koşmana bak sen, çatlarsa doğuran kısrak utansın.” 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri