Ecen Sigorta
22 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SAĞLIK > Bartın’a 73 yeni kadro! Yeni bir TRSM müjdesi!
Bartın’a 73 yeni kadro! Yeni bir TRSM müjdesi!

Bartın’a 73 yeni kadro! Yeni bir TRSM müjdesi!

07.06.2018 09:47 12 14 16 18 yazdır
Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, 2018/5 KPSS ile ilimize toplam 73 kadro açıldığının müjdesini verdi.


NİLAY MERYEM ÇÖMLEK

Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, 2018/5 KPSS ile ilimize toplam 73 kadro açıldığının müjdesini verirken 800 hastanın takip ve tedavisinin yapıldığı, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi için 2 milyon liralık bir tahmini bütçeyle Kadın Doğum arazisine yeni bir hizmet binası yapılacağını söyledi. Dr. Koç, ihalesinin Temmuz ayında yapılması planlanan yeni merkezi yılsonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.
Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, haftalık bilgilendirme bültenini yayınladı. Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç’un imzasının bulunduğu bültende 2018/5 KPSS ile ilimize toplam 73 kadro açıldığının müjdesi verilirken 800 hastanın takip ve tedavisinin yapıldığı, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi için Kadın Doğum arazisine yeni bir hizmet binası yapılacağı belirtildi. Bartın Devlet Hastanesi’ne bağlı hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin Tuna Mahallesinde hizmet verdiği mekânın yetersiz gelmesi üzerine içinde eğitim salonları, hobi bahçeleri, spor alanları, meşguliyet odalarının olacağı yeni TRSM’nin proje çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Dr. Koç, şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığı reform niteliğinde adımlar atarak ruh sağlığı hizmetlerinde toplum temelli modele geçiş yapmıştır. 2006 yılında başlayan geçiş çalışmaları ruh sağlığı sisteminden faydalanacak bireylerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan entegre bir ruh sağlığı sistemi oluşturmayı hedeflemektedir. 2011-2023 Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı kapsamında daha da geliştirilen bu model Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri (TRSM)’ni ortaya çıkardı. TRSM’lerin hedefi kendisine bağlanmış coğrafi bölgedeki kronik ağır ruhsal rahatsızlığı olan hastaları ve ailelerinin bilgilendirmek,  hastaları takip etmek ve tedavisini yapmak, rehabilitasyon, psikoeğitim, iş-uğraş terapisi, grup veya bireysel terapi gibi yöntemlerin kullanılarak hastanın toplum içinde yaşama becerilerinin artırılmaktır. TRSM’lerin günlük işleyişi içerisinde bilişsel rehabilitasyona yönelik müdahale programları, psikososyal beceri eğitimleri, iş ve uğraşı terapileri, bireysel ve grup terapileri, psikoeğitim programları ve bunların yanı sıra film terapisi, sosyal programlar, bahçe düzenleme çalışmaları gibi çeşitli faaliyetler mevcuttur.


Yılsonunda açılması hedefleniyor


Bartın Devlet Hastanesine bağlı hizmet sunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz de 800 hastanın takip ve tedavisi yapılmaktadır. Halen Tuna Mahallesinde hizmet verdiği mekânın yetersiz gelmesi üzerine içinde eğitim salonları, hobi bahçeleri, spor alanları, meşguliyet odalarının olacağı yeni TRSM’nin proje çalışmaları tamamlanmak üzere, 2 milyon liralık tahmini bütçeyle Kadın Doğum arazine yapılacak merkezin ihalesinin Temmuz ayında yapılması planlanmaktadır. Yılsonunda halkımızın hizmetine sunulması hedeflenmektedir.”
“Heyecanla hizmetlerimize hız vereceğiz”


2018/5 KPSS ile ilimize toplam 73 kadro açıldığını söyleyen Dr. Koç, “Bu Kadrolar 27 Hemşire, 10 Ebe, 7 İlk ve Acil Yardım Teknikeri,  İş ve Uğraşı Terapisi Teknikeri ve İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist), Laborant, Röntgen teknisyeni, FTR teknikeri,  Anestezi teknisyeni, 3 Tıbbi Sekreter, 4 Ağız Diş Sağlığı Teknikeri ve diğer sağlık branşlarında olmak üzere toplamda 73 Kadro açılması sonucu sağlık teşkilatımız, genç dinamik bir ekiple yeni bir heyecanla hizmetlerine hız verecektir.” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri