Ecen Sigorta
22 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > MAGAZİN > Barcelona'dan birincilik kupası!
Barcelona'dan birincilik kupası!

Barcelona'dan birincilik kupası!

29.07.2016 10:51 12 14 16 18 yazdır
Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Barcelona'da yapılan festival kapsamında ki yarışmada birincilik ödülünü aldı.


Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Antrenör-Hoca Orhan Doğan liderliğinde sezon boyunca çalışmalarını disiplinli bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalarını bu sene ikincisi gerçekleştirilen Bartın Belediyesi Halk Dansları Şöleni ile taçlandıran ekip, düzenlenen yurt dışı organizasyonlarına da katılarak, Bartın'ın tanıtımının yanı sıra kültürel birikimini, geleneksel zenginliklerini ülkelere taşıyarak dostluk köprüsü kuruyor.

Halk Dansları Ekibi Barcelona'da birinci oldu

Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, 19 günlük seyahat programı dahilinde Barcelona ve Makedonya-Ohrid'de düzenlenen festivallere katıldı. Barcelona'da 5 gün süren festivale, İspanya, Finlandiya, Sırbistan, Barcelona, Romanya, Moldova, Gürcistan, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Makedonya, Belçika, Bosna-Hersek, Karadağ, Bulgaristan, İtalya, Türkiye'den Bartın ve Samsun illeri olmak üzere toplam 16 ülke katıldı. Festivalin son günü organize edilen, halk dansları yarışmasında, Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Bartın, Trabzon, Bitlis, Silivri ve Artvin yörelerinden oluşan potpuri gösterileriyle yarışmada birincilik kupasını kaldırdı. Tüm seyirciler ve katılımcı ülkeler tarafından ayakta alkışlanan ekip, daha sonraki dönemlerde gösteri yapmaları için tüm ülkeler tarafından davet aldı. Halk Dansları ekibi, Makedonya'nın Ohrid şehrinde düzenlenen festivalde de performans sergiledi.

 Akın: "Başarılarından dolayı tüm ekibimizi kutluyorum"

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren halk dansları topluluğunun yurt dışındaki başarısından dolayı tüm ekibe teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

"Halk Dansları Ekibimiz sezon boyunca çalışmalarını büyük bir disiplin içerisinde sürdürüyor. Eğitmen, Antrenör hocamız Orhan Doğan liderliğinde yürütülen çalışmalara çok sayıda genç kardeşlerimiz ve çocuklarımız katılıyor. Gençlerimiz ve çocuklarımız serbest zamanlarını değerlendirebildikleri halk dansları ile gerek yöremize ve gerekse de ülkemize ait kültürel değerlerimizi, geleneksel zenginliklerimizi yansıtan performanslar sergiliyorlar. Halk Dansları Topluluğumuza dahil her bir birey adete kültür köprüsü vazifesini görmekteler. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana sanata, sanatçıya, spora, sporcuya önem veren yapımızı hep koruduk. Kültürel değerlerimizin ve geleneksel yapımızın özüne sadık kalarak, yeni nesle aktarımı yönünde çalışmalarımız halen devam etmektedir. Halk Danslarımız da toplumumuzun vazgeçilmez mihenk taşıdır. Eğitmen, antrenör ve hocalarımız vesilesiyle tüm bu olgularımızı gençlerimize, çocuklarımıza öğretiyor, öğrendiklerini sergileme imkanı sağlıyoruz. Bu nokta da elimizden gelen çabayı sarf edip, güzel işlere imza atmak her zaman hedeflerimiz arasındadır. Barselona'da gerçekleştirilen festival programı kapsamında yarışmada birinci olan Belediyemiz Halk Dansları Topluluğu dansçılarına, değerli hocamız Orhan Doğan'a emeklerinden ve başarılarından dolayı teşekkür ediyor, katkı sağlayan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri