Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > SİYASET > Bankoğlu: “İnsanca yaşamak için CHP”
Bankoğlu: “İnsanca yaşamak için CHP”

Bankoğlu: “İnsanca yaşamak için CHP”

11.06.2018 16:18 12 14 16 18 yazdır
CHP Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu, Bartın’ı karış karış gezdiğini belirtirken vatandaşların AK Parti hükümetinin kavgacı ve suçlayıcı tutum ve söylemlerinden rahatsız olduğunu gördüklerini söyledi.

CHP Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu, Bartın’ı karış karış gezdiğini belirtirken vatandaşların AK Parti hükümetinin kavgacı ve suçlayıcı tutum ve söylemlerinden rahatsız olduğunu gördüklerini söyledi. Kıraathanelerin, işsiz, geçim sıkıntısı çeken ve gelecekten ümidini kesmiş insanlarla dolu olduğunu kaydeden Bankoğlu, hükümet yetkililerinin lafla umut dağıtmaya çalıştığını ancak bu söylemlerin vatandaşın cüzdanlarını ve buzdolaplarını doldurmaya yetmediğini ifade etti. Bankoğlu, “Amerikan doları 5, benzin 6,5 liraya, çeyrek altın 310 liraya, bir kilo kıyma 40 liraya dayandı. Milletin artık dayanacak gücü kalmadı. Gelir adaletsizliği, istismarlar, ülkemizin sahip olduğu kaynakların yok pahasına satılması artık millete TAMAM dedirtmiştir” dedi ve vatandaşlardan güzel günler için CHP’ye oy vermelerini istedi.

CHP Milletvekili Adayı Bankoğlu, seçim çalışmalarında vatandaşların özellikle de kadınların yoğun ilgisi ile karşılanıyor. Kadın olmasının avantajıyla hemcinsleriyle oldukça sıcak iletişimler kurabilen Bankoğlu, kent merkezinin yanı sıra gittiği Bartın’ın ilçe, belde ve köylerinde iktidara geldiklerinde nasıl bir yönetim sergileyeceklerini, önceliklerinin ve hedeflerinin neler olduğunu bir bir anlatıyor.

 

Vatandaş, kavgacı ve suçlayıcı tutumdan rahatsız

 

Vatandaşlara CHP’nin asla din ve mezhepler üzerinden siyaset yapmadığını ve yapmayacağını ifade eden Bankoğlu, hayatta olmayan ve kendini savunamayacak insanlar üzerinden demode bir siyaset söyleminde ısrar etmenin de CHP için sözkonusu olamayacağını söyledi. Bankoğlu, Türkiye’de yaşayanların 16 yıldır ülkeyi yönetmeye çalışanların eseri olarak nitelediği yüksek enflasyondan, işsizlikten, hukuksuzluk ve huzursuzluktan bezmiş durumda olduğunu belirtirken, “Tüm saha çalışmalarımızda; köprü, havaalanı, yol siyaseti üzerinden giden hükümetin söylemlerinden, kavgacı, suçlayıcı tutumdan bezgin ve güvensiz olduklarını görüyoruz” dedi. Bankoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“İş, eğitim ve onurlu bir yaşam için geliyoruz”

 

Biz CHP olarak yurttaşlarımıza kıraathane değil, gelir sağlayacak iş sahaları açmak, üretmek için geliyoruz. Gençlerin ‘karanlık’ dedikleri geleceklerini aydınlatmaya, sözde kalkan TEOG yerine gelen özensiz ve adaletsiz LGS sınavıyla yaşlanan çocuklarımızın ‘umutsuz’ dediği eğitimi düzeltmeye geliyoruz. Emeklilerimizin, hasta ve yoksullarımızın verdiği yaşam mücadelesini ‘insanca onurlu bir yaşama’ çevirmeye geliyoruz.

 

“Kıraathaneler, işsiz ve dertli insanlarla dolu”

 

Bartın ve çevresini yıllardır karış karış geziyoruz. Kıraathane; bir yurttaşın bizim ülkemizde en son isteyeceği şey bile değildir. Bizim yöremizin kıraathanelerinde gördüğüm şu; hemşehrilerim olmayan işiyle, yetmeyen emekli maaşıyla, hayata bir türlü atılamayan gençlerin dertleriyle dolu. Geri kalan 80 ilimizde de, güllük gülistanlık bir durum olmadığını ne yazık ki artık dünya bile biliyor.

 

“Lafla cüzdan, buzdolabı dolmuyor”

 

Yurttaşlarımıza her zaman şunu hatırlatıyorum. ‘Türkiye, çok büyük ekonomi...’, ‘Evellallah sırtımız yere gelmez’, ‘Çok güçlüyüz’, ‘Evde buzdolabı var’ filan… Bu söylemler cüzdanı, fileyi, buzdolabını dolduruyor mu? Size iş, aş, evladınıza iyi bir eğitim sağlıyor mu? Hukuka güven, adalet duygusu ve eşitlik getiriyor mu?  Bütün bu söylenenlerin bana faydası ne?

 

“Milletin dayanacak gücü kalmadı”

 

Büyük bir müteahhit, enerji şirketi, medya patronu değilsiniz. Alınteri ile kazanıp, kıt kanaat bile geçinemeyenler için bu anlatılanlar tatlı bir masaldır. Amerikan doları 5 liraya, benzinin litresi 6,5 liraya, çeyrek altın 310 liraya, bir kilo kıyma 40 liraya dayanmıştır. Ama milletin artık bunlara dayanacak gücü kalmamıştır.

 

“Millete TAMAM dedirttiler”

 

Gelir adaletsizliği, istismarlar, ülkemizin sahip olduğu kaynakların yok pahasına satılması artık millete TAMAM dedirtmiştir. Artık temiz ve seviyeli siyasetin, yurttaşlarına karşı şeffaflığı ilke edinmiş bir devlet anlayışının, hukukun üstünlüğü ve gelir adaletinin getirilmesi şarttır.

 

“Çözüm ve uygulamalarla geliyoruz”

 

Biz fındık üreticimizi, orman köylümüzü, esnafımızı, emeklilerimizi düzlüğe çıkaracak çözüm ve uygulamalarla geliyoruz. Ülkenin güzel günlere kavuşması, hepimizin geleceği için daha da geç olmadan 24 Haziran’da ‘önce yurttaş’ diyen partimize oy verin. Biz millet için geliyoruz. İnsanca yaşamak için oylar CHP’ye…”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri