Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > SAĞLIK > “Bankodaki yoğunluk birkaç dakika ile sınırlı”

“Bankodaki yoğunluk birkaç dakika ile sınırlı”

18.05.2018 16:12 12 14 16 18 yazdır
Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, 17 Mayıs 2018 tarihli gazetemizde “DEVLET HASTANESİ’NDE 2002 YILI ÖNCESİNİ ANDIRAN GÖRÜNTÜLER” başlığıyla manşete taşıdığımız haber üzerine yazılı bir açıklama yaptı.
“Bankodaki yoğunluk birkaç dakika ile sınırlı”


Nilay Meryem ÇÖMLEK


Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Bartın Devlet Hastanesi’nde yaşanan sıra alma kuyruğuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak “Kısmi yoğunluğun köylerimizden gelen hastalarımızın randevu almadan sabah erken saatlerinde gelmeleri sonucunda hastaneye girişteki yoğunluktan kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bankodaki yoğunluk birkaç dakika ile sınırlı olup bununla ilgili de gerekli yönlendirme personeli ile sorun çözülmüştür.” dedi.

Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, 17 Mayıs 2018 tarihli gazetemizde “DEVLET HASTANESİ’NDE 2002 YILI ÖNCESİNİ ANDIRAN GÖRÜNTÜLER” başlığıyla manşete taşıdığımız haber üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Dr. Koç, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bartın Devlet Hastanesi ilimizin tek hastanesi olup hastalarımızın tamamı hastanemizde takip ve tedavileri yapılmaktadır. Hastanemiz başvurularının yüzde 35 MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) üzerinden randevu alarak geçekleşmektedir. Başvuruların yüzde 64 ise sabah 08:00 ile 09:00 arasında alınmaktadır. Hastaların yoğun olarak başvurduğu bu saatlerde yoğunluğun önüne geçmek ve hasta mağduriyetini önlemek amacıyla saat 09:00’a kadar tüm polikliniklerden sıra verme uygulaması başlatılmıştır. Hastanemizde saat 09:00’a kadar polikliniklerdeki 70 bilgi işlem görevlisi tarafından hem bankolardan kayıt için sıra verilmektedir. Medyada çıkan haber sonrası durum hastane yöneticilerimiz tarafından tekrar değerlendirilmiş ve kısmi yoğunluğun köylerimizden gelen hastalarımızın randevu almadan sabah erken saatlerinde gelmeleri sonucunda hastaneye girişteki yoğunluktan kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bankodaki yoğunluk birkaç dakika ile sınırlı olup bununla ilgili de gerekli yönlendirme personeli ile sorun çözülmüştür. Poliklinik bilgi işlem personelinden sıra alma oranımızı artırmak için yapılan bilgilendirmeler haricinde hastanemiz girişlerine bilgilendirme ilanları asılması planlanmış ve tasarım aşamasına gelinmiştir.


“Hastanemizde mesai uzatması uygulaması mevcut”


Geçmişteki hastaneye başvuru oranımızla bugünkü başvuru oranını kıyasladığımızda 3.7 katlık bir artış oranının olduğu görülmektedir. Hasta mağduriyetinin oluşmaması hastanın doktora ulaşımının sağlanması amacıyla hastanemizde mesai uzatması uygulaması mevcuttur. Saat 16:00’dan 18:00’e kadar tüm ana branşlarda poliklinik hizmeti verilmektedir. Hastanemize başvurusu bulunan hastalarımızın gün içinde tamamının muayeneleri yapılmaktadır.


“Çalışmalarımıza devam”


Yeni hekimlerimizin atamaları yapılmış olup görevlerine başlamaktadırlar. Halkımızın sağlığı her şeyin üzerindedir. Eksik olan alanlarla ilgili mevzuat dahilinde tüm önlemler alınmaya devam edilmektedir. Biliyoruz ki bizim insanımız her şeyin en iyisine layıktır. Bu gayret ve inançla çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri