Ecen Sigorta
20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > SİYASET > Arslan: “Kıyamette de ellerim yakalarında olacak”

Arslan: “Kıyamette de ellerim yakalarında olacak”

02.07.2018 15:08 12 14 16 18 yazdır
TOKİ Kent Ormanında düzenlenen AK Parti’nin birlik ve beraberlik pikniğine AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan’ın konuşması damga vurdu.
Arslan: “Kıyamette de ellerim yakalarında olacak”NİLAY MERYEM ÇÖMLEK


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti’ye oy vereni de vermeyeni de temsil ettiklerini ifade ederken önümüzdeki seçimler için daha çok çalışmaları gerektiği mesajını vererek “kucaklayıcı” konuşurken 24 Haziran seçim sonuçlarından dolayı Saadet Partisine ve Süleyman Cemaatine yüklenen Arslan, Saadet Partilileri ve Süleyman Cemaatini Allah’a havale ederek “Siyaset hakkımı helal etmiyorum. Kıyamette de iki ellerim yakalarında olacak” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimlerindeki çalışmalarından dolayı teşkilat mensuplarına teşekkür etmek amacıyla birlik ve beraberlik pikniği düzenledi. TOKİ Kent Ormanında yapılan pikniğe İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan da katıldı. Keyifli anların yaşandığı piknikte büyükler bol bol sohbet ederken çocuklarda oyunlar oynadı.

 Kalaycı: “Daha çok çalışmalıyız”

 

24 Haziran seçimlerinden daha çok çalışmaları yönünde mesaj aldıklarını ifade ederek AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, bundan sonra yerel seçimler için çalışacaklarını belirterek şöyle konuştu:

“24 Haziran seçimlerinin sonuçları ülkemize, Bartın’ımıza, partimize hayırlı olsun.  Cumhurbaşkanımızın ilk turda seçilmesi bizler için büyük bir onur ve şereftir. Böyle bir liderin partisinde olmakta AK gönüllüler için büyük bir onur ve şereftir. Ancak bizler bu seçim sonuçlarından biraz daha çalışmamız gerektiği yönünde mesaj aldık.  Oyumuz 60 bin. 5 bin 500 civarında geçersiz oy var. Oyumuzu korumamıza rağmen bu sonuç 2 milletvekili çıkarmamıza yetmedi. Tabi sosyal medyada bunun yazışmaları oluyor. Bizler artık önümüze bakmalıyız. Bundan sonra daha çok çalışmalıyız. Belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize, Belediye Meclisi Üyelerimize, milletvekili adaya adaylarımıza, gençlik kollarımıza kısaca her bir neferimize teşekkür ederim. Teşkilatımızın her bir ferdine çok teşekkür ediyorum. Bu bir dava meselesi. Bizim davamız Türkiye’mizi istikbal mücadelesinde beka meselesinde yalnız bırakmamaktı. Biz Allah’a hamd olsun bunu başardık. Şuanda 5 yıl Başkanımız görevde ve 295 milletvekilimiz de Mecliste. Ancak bizim bundan sonra da çok çalışmamız ve en geç 2 ay sonra belediye seçimlerine hazırlanmamız lazım.

 

“Bartın’ın tüm belediyelere talibiz”

 

Seçim atmosferinde tabi bazen bazı arkadaşlarımıza feryatlarımız olmuştur. Bunlar olacak şeylerdir. Ama seçim bitmiştir. Türkiye’mize Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra önümüzdeki seçimlerde inşallah 2 milletvekili çıkarmaya çalışacağız. Bartın’ın tüm belediyelerine de talibiz. Bizler sizlere güveniyoruz. İnşallah onları da alacağız. Ben yeniden bütün teşkilatımıza teşekkür ediyorum.  Ayrıca bir teşekkürü de milletvekili aday adayı olup ta aday gösterilmediği halde bizimle her akşam beraber olan Murat Yıldırım ve Müjdat Gür arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Bizim davamız koltuk davası değil.  Bizim davamız ülkemizin davası ve beka mücadelesidir.  Hep birlikte inşallah tek yumruk halinde yolumuza devam edeceğiz.”

 Tunç:  “Nasip olmayınca olmuyor”

 

Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da önümüzdeki seçimler için daha çok çalışmaları gerektiği mesajını verdi. “bize oy verenin de vermeyenin de milletvekiliyiz ve partisiyiz.” diyen Tunç, AK Parti’nin yatırımlarıyla Bartın’ı Karadeniz’in yıldızı olarak parlatmaya devam edeceklerini belirterek şunları söyledi:

“Seçim sonrasında hep birlikte bir araya gelerek yorgunluk atmış olduk. 21 Mayıs’tan 24 Haziran’a kadar geçen sürede gece-gündüz demeden hep birlikte çalıştık.  Milletvekili Adayımız Yaşar Bey, teşkilat mensuplarımız ve bize destek olan kardeşlerimizle birlikte ulaşmadığımız yer hemen hemen kalmadı. ‘Sıkmadığımız el kalmasın’ dedik ve her yere gittik. Esnaf esnaf, köy köy, mahalle mahalle 24 Haziran’ın önemini insanlarımıza anlattık. Bartın’da tabi ki biz 2’de 2’ye kilitlenmiştik. 2-0 olmaması için de aslında hiçbir sebep yoktu. Halkımız da hazırdı. Bizler de hazırdık. Ama tüm gayreti göstermemize rağmen demek ki nasip olmayınca olmuyor. Bunda da bir hayır vardır diyoruz. Çok az bir farkla kaçırmış olduk. Seçim akşamı son bir saatte kadar televizyonlar Bartın’da 2 milletvekilliğini AK Parti’den göstertiyordu.  Merkezin bazı mahallelerinden gelen son sandıklarla durum 1-1 oldu. 5 bin 500 geçersiz oy vardı. Özellikle kırsaldaki yaşlı nüfusumuzun farklı yerlere basmasından dolayı bu oyların geçersiz olabileceği düşüncesiyle itiraz ettik. Sandıkların numarasını verdik. İlk çekilen sandıktan 20 geçersiz oyun 5’i AK Parti’ye çıktı. Seçim Kuruluda ‘Hepsini sayacağız’ dedi. Tabi önce ‘Neden itiraz ettiniz?’ diye Cumhuriyet Halk Partililer ayağa kalktı. Seçim Kurulunun önünde sabaha kadar nöbet beklediler. Sayımda da aradaki fark kapanmayınca bu kadar sandığı tekrar açtırıp oradaki çalışanlara daha fazla sıkıntı çektirmemek için itirazımızı geri çektik. Bu seferde Cumhuriyet Halk Partililer ‘Niye geri çekiyorsunuz?’ dediler. Bu CHP’liler her şeye böyle karşı çıkar.  Burada da kendilerini gösterdiler. 

 

“Şimdi önümüze bakacağız”

 

İtiraz etmek hukuksuzlukmuş.  Ne zamandan beri hak savunmak, hakkının peşinden koşmak, dilekçe vermek mahkemeye başvurmak hukuksuzluk oldu. Bunların hukuk anlayışı maalesef bu kadar. Bunlar artık geride kaldı. Şimdi önümüze bakacağız.  24 Haziran seçimleri bitti. 2 ay sonra değil, bugünden itibaren yerel seçimlerin startını hep birlikte vermiş oluyoruz inşallah. Şimdiden çalışmaya başlayacağız. Bartın’da yerel yönetimde AK Parti’nin ışığını yakacağız. Bartın’a çok lazım ve gerekli. Bunu sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Bartın’ımızı hem merkezi hükümetin büyük yatırımlarıyla hem de yerel yönetimin yaşanabilir Bartın’ı inşa eden projeleriyle geleceğin Bartın’ını oluşturacağız.

 

“2023 Türkiye’sini birlikte inşa edeceğiz”

 

Türkiye’nin dostları 24 Haziran akşamı sevindi. Türkiye’nin önünün kesilmesini isteyenler ise üzüldü. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir iktidar kavgası başladı. ‘Ben yüzde 30 aldım. Sen yüzde 25 aldın. Benim geçmem lazım. Yok, sen geçemezsin’ tartışması daha devam edecek. Onlar o tartışmayı devam ettirirken biz de Türkiye’yi dünyanın dev projeleriyle tek tek tanıştırmaya devam edeceğiz. 2023 Türkiye’sini milletimizle birlikte inşa edeceğiz. Türkiye’ye kem gözle bakanlar dersini aldı. Recep Tayyip Erdoğan diktatör müymüş yoksa halkın gönlünde taht kuran bir lider miymiş. Bunu gördüler. Şimdi sus pus oldular. Dost görünüp Türkiye’yle örtülü savaş yapmanın ne demek olduğunu onlara gösteriyoruz. Terörü üzerimize salıp Türkiye’yi güçsüz göstermek isteyen o küresel güçlere terörün her türlüsünün kökünü kazıyıncaya kadar Türkiye’de inşallah huzuru ve milletimizin birlik ve beraberliğini daha da kuvvetlendirerek çocuklarımızın geleceğini daha da garanti alacağız. Türkiye’yi dünyada haklının, mazlumun ve adaletin sesi ile savunucusu olarak bir dünya devleti yapmaya devam edeceğiz inşallah. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle artık Türk tarihinin yeni bir devri başlıyor. Yeni bir atılım dönemi başlıyor.  Türkiye Cumhuriyeti Devletini en güçlü dünya devleti yapmanın gayreti içerisindeyiz. Türk tarihinin de en güçlü devrini hep birlikte başlatmış bulunuyoruz.  Kutlu olsun, hayırlı olsun. 

 

“Bartın’ı parlatmaya devam edeceğiz”

 

AK Parti’nin ve güçlü Türkiye’nin avantajlarını Bartın’a yaşatmaya devam edeceğiz.  Bartın’ımıza gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ortada. Kimse bir şey diyebiliyor mu? ‘AK Parti Bartın’a bir şey yapmadı.’ diyebilen var mı? Yok. Diyenlerin zaten gözü kördür ya da kasıtlıdır. Bu büyük eserlerin üzerine yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde daha büyüklerini ve yenilerini ilave ederek Bartın’ı Karadeniz’in bir yıldızı gibi parlatmaya devam edeceğiz. Bunu sizlerle birlikte yapacağız. Bartın’ın gelişmesi ve kalkınması için gecemizi gündüzümüze katacağız.  2 milletvekili olsaydı bunu belki daha güçlü bir şekilde devam ettirecektik. Ama şimdi ikinci milletvekiline sahip olmamamız bir eksiklik sayılmaz. Çünkü onun yerine sizler varsınız. Hepiniz bizim ikinci milletvekilimizsiniz.

 

“Bugüne kadar hiçbir ayrım yapmadık”

 

Keşke ikinci milletvekilliğini de alabilseydik. Ama nasip olmadı. Takdir böyle oldu. O zaman biz halkımızın takdirinin bize verdiği mesajı alacağız. Biz şimdi bize oy verenin de vermeyenin de milletvekiliyiz ve partisiyiz. AK Parti Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde iktidarı temsil eden bir parti. Dolayısıyla AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermese de biz onların da lideriyiz. Onların da partisiyiz. Hepsini kucaklayacağız. Bugüne kadar hiçbir ayrım yapmadık. Bundan sonra da hiçbir ayrım yapmadan herkesin özgürlüklerini daha genişleterek, Türkiye’nin demokrasisini daha da güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Bartın’da huzur ve kardeşlik ortamını daha da geliştireceğiz. Fitne fücura fırsat vermeyeceğiz. İçimizi karıştırmak isteyen ya da siyasi çekişmelerle bizi o kendi kirli minderlerine çekmek isteyenlere kesinlikle fırsat vermeyeceğiz. Çünkü o kirli mindere biz çıkmayız. Biz millete hizmet için durmak yok yola devam diyoruz.

 

“Solun kalesi Bartın şimdi RTE’nin kalesi oldu”

 

Güçlü hükümet, güçlü parlamento, güçlü Türkiye’nin yolunu açan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.  Cumhurbaşkanlığında Bartın yüzde 61. yani 74 bin oy. ‘Plakamız 74, oyumuz 74 bin olacak’ demiştik ve bu oldu. Teşekkür ediyoruz tam da denk geldi. Milletvekilliğinde de Türkiye’nin en başarılı illerinden biriyiz. İlk 30’a girdik. Eskiden solun kalesi olan Bartın şimdi Recep Tayyip Erdoğan’ın kalesi oldu. AK Parti’nin kalesi oldu. Bu kalede bir gedik açmak isteyenlere de bir fırsat vermeyeceğiz. Hep birlikte daha büyük başarıları kutlamaya devam edeceğiz.”

 Arslan’ın konuşması pikniğe damga vurdu

 

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “birleştirici”, “kucaklayıcı” konuşurken AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan’ın sözleri ise pikniğe damga vurdu.  24 Haziran seçim sonuçlarından dolayı Saadet Partisine ve adını vermese de Süleyman Cemaatine çok ağır şekilde yüklenen Arslan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz 24 Haziran’da kazandık. Sayın Cumhurbaşkanımıza Bartın’ımız ve ülkemiz 5 yıllığına yetki verdi. Bartın’da 2 tane milletvekili çıkaramadık ama biz kutlu bir davanın temsilcileriyiz.  Bizim davamızda kesinlikle kaybetmek yok. Her bir son diğerinin başlangıcıdır. 25 Haziran sabahı bizler 2019 yerel seçimlerinin startını verdik bana ne görev verilirse 7/24 ben yine bu süreçte davamın emrindeyim.  Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bu şarkı burada bitmez, bitmeyecek de inşallah.

 

“Allah’a havale ediyorum ve siyaset hakkımı helal etmiyorum”

 

Sosyal medyada birkaç gün özellikle Saadet Partililere ve bir cemaatte sitemim oldu.  Bunu nefsim için de yapmadım. Bugüne kadar 15 Temmuz hain darbe girişimi de dahil her türlü aykırı harekette aynı safta yer aldığımız insanların bugün ihanetini kabul edemiyorum ve kabul de edemeyeceğim. Bunu hiç kimsenin özeline girmeden medeni ölçülerde ifade ettim. Sadece o toplumun yanlış duruşunu ifade ettim.  Bu konuda vicdanen müsterihim. Kardeş bildiğimiz insanların bizi sırtımdan hançerlemesini sadece kendi adıma değil teşkilatım adına da hazmedemiyorum. Bartın’da herkesin siyasi görüşüne saygı duyuyoruz. Diğer vekil olarak seçilen Aysu Hanımı da tebrik ediyorum.  Onlarla hiçbir işimiz yok. Benim İyi Parti ve CHP ile işim olmaz. Onların yolu belli.  Ama özellikle din kardeşi dediğimiz Saadet Partilileri ve diğer cemaat mensuplarını Allah’a havale ediyorum ve siyaset hakkımı helal etmiyorum. 

 

“Kıyamette de ellerim yakalarında olacak”

 

2011 yılında AK Parti il başkanıydım. O zaman da 2-0 yapamadık. Ben Saadet Partisi’ne tek kelime etmedim. O zaman siyasi görüşlerine saygımız vardı. Kendi kulvarlarında gidiyorlardı. Yerel seçimlerde de il başkanıydım belediyeyi alamadık.  Yine hiçbir sitemim olmadı. 28 Şubat döneminde bizim bacımızın başörtüsüne uzanan ellerle bir araya geldikleri için bu sitemi ediyorum ve kıyamette de iki ellerim yakalarında olacak. Türkiye’de 22 tane milletvekili CHP ve İyi Parti’ye Saadet Partisi tarafından hediye edildi.  Seçimlerin tekrar Bartın’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçilen Milletvekilimize başarılar diliyorum. Diğer seçilen milletvekilini rakibimiz olsa da onu da tebrik ediyorum. Ona da başarılar diliyorum.” 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri