Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > Amele Birliği’nden birlik beraberlik iftarı

Amele Birliği’nden birlik beraberlik iftarı

11.06.2018 10:29 12 14 16 18 yazdır
Amele Birliği Amasra Şubesi’nin iftar programı yoğun katılım altında gerçekleşti.
Amele Birliği’nden birlik beraberlik iftarı

Amele Birliği Amasra Şubesi’nin iftar programı yoğun katılım altında gerçekleşti. MHP Milletvekili Adayı Orhan Kırşanlı ile beraber iftar programına katılım sağlayan Belediye Başkanı Cemal Akın konuşmasında birlik beraberlik vurgusu yaparken, bundan sonrada madencilerin yanında olmaya devam edeceklerinin mesajını verdi.




Amele Birliği Amasra Şubesi Başkanı Ferhan Kara tarafından birlik üyelerine yönelik 9 Haziran Cumartesi günü Bartın Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde iftar programı düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu iftar programını Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Milletvekili Adayı Dr. Orhan Kırşanlı ve MHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz da ziyaret etti.

Tutulan oruçlar okunan ezan ile dualar eşliğinde hep birlikte açılırken yemek sonrasında Amele Birliği Amasra Şubesi Başkanı Ferhan Kara ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından selamlama konuşması yapıldı.

 



Kara, “Birlik beraberlik atmosferinin yayılmasını umut ediyorum”

Şube Başkanı Ferhan Kara, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Belediye Başkamın, sayın müdürlerim, değerli emekçi kardeşlerim ve ailelerimiz; Ramazan ayının manevi ikliminde bulunan, birlik, beraberlik, paylaşma, dayanışma duygularına katkı sağladınız için sizlere teşekkürü bir borç biliyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bunun yanında iş yerinde sıfatımız, düşüncelerimiz, hayat tarzlarımız farklı, birbirimize zıt olsa da, konu, birlik beraberlik olunca, aynı iftar sofrasında buluşabileceğimizi, bireysel değil toplumsal düşünebileceğimizi herkese göstermiş oldunuz. Bugün burada, Ramazan ayının da desteğiyle oluşturmaya çalıştığımız birlik beraberlik atmosferinin, buradaki sinerjinin çalıştığımız iş yerimiz geneline de yayılmasını umut ediyorum. Unutmayalım ki birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe daha da güçleneceğiz. Sizlere de burada bulunduğunuz, birlik beraberliğimize destek olduğunuz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeğinize ve yüreğinize sağlık.

 

“Birlik, beraberlik, dayanışmamızı güçlendireceğiz”

Siz emekçi kardeşlerimin desteği ile Amele Birliği Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığında Dönemimde de görev almış olmanın onuru ve gururu içerisindeyim

Sizlere hizmete kendini adamış birisi olarak 10 yıldır verdiğim hizmetleri daha da ileriye taşıyarak önümüzdeki süreçte daha sık sosyal aktiviteler düzenleyerek birlik, beraberlik , dayanışmamızı güçlendireceğiz.

 

“Maden işçisi şehitlerimizi rahmetle anıyorum”

Bu duygularla sözlerime son verirken, Ramazan Bayramımızı şimdiden tebrik ediyorum. Değerli işçi kardeşlerimizin daha güvenli mutlu ve sağlıklı yaşam koşullarına kavuşmasını dilerken, Amele Birliğinin kuruluşunda emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, ülkemizin kalkınması için çaba harcarken hayatını kaybeden maden işçisi şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 

“Bana iyiliği, dürüstlüğü öğretti”

Bu bereketli akşamda sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Saygılarımı sunarken bana iyiliği, dürüstlüğü, edebi, adabı öğreten ve bütün zor zamanlarımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen madenci dostu sayın Belediye Başkanımız Cemal Akın'a teşekkür ediyorum.”




Başkan Akın’dan birlik beraberlik vurgusu

Kara’nın konuşmasının ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Cemal Akın, “Öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ramazan ayınız mübarek olsun. Bugüne kadar Rahmet-i Rahmana kavuşan kardeşlerimize Allah rahmet eylesin, mekanları cennet eylesin.

Burada olmamı ve sizlere bir araya gelmemi sağlayanlara teşekkür ediyorum. Allah hepinize sıhhat ve sağlık versin. Ramazanın güzelliği birlik beraberliği sağlıyor olmasıdır. Allah bu milletin birlik beraberliğinden ayırmasın. Birlik beraberliği daim eylesin.

 

“Madenci kardeşlerimizin yanında olacağız”

Bizler Bartın’da olduğumuz sürece madenci dostlarımızla beraber elimizden geldiğince madenci kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bunu her platformda korkmadan ifade ettik. Bundan sonrada aynı duygularla hareket edeceğiz.  İnşallah 24 Haziran seçimlerinde ülkemize ve ilimize hayırlara vesile getirmesini diliyorum. Her zaman olarak sürdürdüğümüz mücadelemizi 24 Haziran seçimlerinden sonrada madenlerin devam etmesi içinde mücadelemize devam edeceğiz. Ben bu bölgede büyüdüm. Eskiden sabahları madenci arabasından geçilmezdi. Çok madenci çalışanımız vardı. O günleri özler hale geldik. İnşallah o günleri tekrar sağlamayı nasip eder diyorum.

Ben saygılarım ve hürmetlerimi sunuyorum. Allah size kaza bela vermesin, dert vermesin. Sevdiklerinizle beraber huzurlu, sağlıklı ve mutlu yaşamayı nasip etsin” diye konuştu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri