Ecen Sigorta
20 Ağustos 2018 Pazartesi
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Amasra HEM, el emeklerini sergiledi
Amasra HEM, el emeklerini sergiledi

Amasra HEM, el emeklerini sergiledi

09.05.2018 16:05 12 14 16 18 yazdır
Amasra Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından Amasra Kapalı Spor Salonu’nda yılsonu sergisi açıldı. Açılan sergide sergilenen el emeği göz nuru eserler ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.


Nilay Meryem ÇÖMLEK


Amasra Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yılsonu sergisini düzenlenen törenle gerçekleştirdi. Amasra Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen sergiye Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, MHP Amasra İlçe Başkanı Bilgehan Doğanel, usta öğreticiler, kursiyerler, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.
“Kadınlara yönelik eğitimlere önem veriyoruz”


Serginin açılış töreninde konuşan Amasra Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Sema Engin, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında toplam bin 589 kursiyere eğitim verdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Halk Eğitimi Merkezleri, hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim vizyonu anlayışı içinde öğrenen topluma dönüşüm sürecinde beşikten mezara kadar rehberlik hizmeti sunan; bireyin bilgi, şuur ve yetkinliklerini geliştirerek insanlığın kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen; belgelendirilebilen, izlenebilen kaliteli eğitimler sunmak için çalışmaktadır. Hayat Boyu Öğrenme bu çerçevede bireylere öğrenmeyi öğretmek, değişime açık bireyler yetiştirmek, kendisini geliştirerek bireysel ve toplumsal sorunların üstesinden gelmesine yardımcı olmak, istihdamı artırıcı eğitim imkânları sunmak, toplumun ekonomik, sosyal, kültürel kalkınmasına katılarak destek vermesini sağlamak, mesleki bilgi ve becerilerini artırmak gibi önemli görevler üstlenmektedir. Mustafa Kemal Atatürk ‘Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmalıdır.’ demiştir. Bizler bu bilinçle kadınlarımıza yönelik eğitimlerimize çok önem vermekteyiz.


“Her aileye bir şekilde dokunmaya çalıştık”


Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Kurslarımız sayesinde Okumaz-Yazmaz kişilere yönelik kurslarımızda devam etmektedir. Amasra Halk Eğitimi Merkezi olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 83 tanesi Mesleki ve Teknik, 19’u Genel, 13’ü Okuma-Yazma olmak üzere 115 tane kurs açtık. Bu kurslarda bin 92’si kadın, 497’si erkek olmak üzere bin 589 kursiyere eğitim verdik. Bu rakamlardan da anlaşılacağı gibi ilçemizdeki her aileye bir şekilde dokunmaya çalıştık. Huzurlarınızda başarılı çalışmalarından dolayı tüm kursiyerlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Kurslarımızın açılması ve devamlılığının sağlanmasındaki desteklerinden dolayı Sayın Kaymakamımız Gökhan Gürbüzerol’a, Belediye Başkanımıza, ilçe Milli Eğitim Müdürümüze, ilçemizdeki kurum ve kuruluşlara, sergimizin hazırlık aşamasındaki yardımlarından dolayı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idaresine, bugün bizi yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize kurumum adına teşekkür eder saygılarımı sunarım.”
Yapılan konuşmalardan sonra protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından serginin açılış kurdelesi kesilerek sergi ziyarete açıldı. Sergide kursiyerlerin ürettiği el emeği göz nuru yüzlerce eser ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri