Ecen Sigorta
22 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > YAŞAM > Almanya’daki Çaycumalıları biraraya getiren iftar
Almanya’daki Çaycumalıları biraraya getiren iftar

Almanya’daki Çaycumalıları biraraya getiren iftar

12.06.2018 16:20 12 14 16 18 yazdır
Almanya Çaycumalılar Derneği ve FSM Gladbeck Futbol Kulübü, DİTİB Gladbeck Türkiye Cami”nde Almanya’daki Çaycumalıları biraraya getiren bir iftar organizasyonu gerçekleştirdiler.

 

NİLAY MERYEM ÇÖMLEK

İftar programında yapılan istişarelerde, Zonguldak Havaalanı’nın sorunları masaya yatırılırken, sorunların çözümü için ortak hareket edilmesi kararlaştırıldı.

Almanya Çaycumalılar Derneği’nin Kurucu Başkanı Şenol Alagöz’ün daveti üzerine düzenlenen iftara DİTİB Gladbeck Camii Başkanı Nadir Kahraman, ZONHAV Yönetim Kurulunu temsilen Recep Kahya, Avrupa Devrekliler Derneği Başkanı Şahin Tabakoğlu, Güneş Düğün Salonu sahibi Mehmet Güneş, FSM Futbol Takımı Başkanı Mehmet Güntekin, Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, Başkan Yardımcısı Mehmet Kuzucu, Genel Sekreter Ayhan Gidici, Yazı İşleri Sorumlusu Suat Değirmencioğlu, Öğrenci Sorumlumuz Sedat Kutucu, Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Gidicioğlu, IGMG Ravza Camii Başkanı ve Kadın Kolları Başkanı Hülya Özcan’ın yanı sıra çok sayıda gurbetçi Çaycumalı ve Zonguldaklı katıldı.
Okunan Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra okunan duanın ardından gecenin önemine ilişkin konuşma yapan Almanya Çaycumalılar Derneği Başkanı Alagöz, dernek hakkında kısa bir bilgi verdi. Yeni kurulan bir dernek olduklarını belirten Alagöz, “Derneğimizin Yönetim Kurulu olarak bizler, Türkiye’de ve Almanya’da yardıma muhtaç Çaycumalıları bulup yardım etmek, öğrencilere burs vermek, Çaycumamızın ve Zonguldakımızın sorunlarına çözüm üretebilmek amacıyla bir araya geldik” dedi. Alagöz, güç için birlik mesajları verdiği konuşmasında iftar davetine icabet eden sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine ve diğer tüm misafirlere teşekkür etti.
Havalanı için ortak hareket edilecek

 

DİTİB Gladbeck Türkiye Camii Başkanı, İGMG Gladbeck Ravza Camii Başkanı, Avrupa Zonguldaklılar Derneği, Avrupa Devrekliler Derneği ve ev sahibi Almanya Çaycumalılar Derneği Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri Zonguldak halkını temsilen 6. Dönem Başkanı Recep Kahya ise Zonguldak Havaalanı Yönetim Kurulu’nu (ZONHAV) temsilen bulundukları masada Saltukova’daki havaalanının sorunlarını masaya yatırdılar. Bu havaalanının uluslararası uçuşlarda birden fazla şirketin uçması için gerekli şartların oluşup oluşmadığına dair sorunları ve bilet fiyatlarının nasıl aşağı çekilebileceğine ilişkin görüş alış verişinde bulunulurken, Dernek Başkanları, tüm bu sorunların çözümü için ortak hareket etme kararı aldılar.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri