Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > YAŞAM > Akın: "83. yılı kutlu olsun"
Akın:

Akın: "83. yılı kutlu olsun"

05.12.2017 15:56 12 14 16 18 yazdır
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve seçilme Hakkı verilişinin 83.yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Türk kadınının uygar Türkiye'nin simgesi olduğunu vurgulayan Akın'ın mesajı şöyle:

"Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınması ile kadınlarımızın, ilimden bilime, eğitimden siyasete birçok alanda daha fazla görev üstlenmeleri, toplumsal zenginliğimizdir. Atatürk'ün Türk çağdaşlaşma hareketinin temelini oluşturan inkılapları ile toplumsal yaşamda bireyler arası eşitliğe dayanan büyük bir dönüşümü başlatması, Türk kadınına, sosyal ve siyasal hakların kazandırılması, Cumhuriyet'in bu süreçteki en önemli kazanımlarından biridir. Atatürk ilke ve inkılaplarıyla çağdaş kimlik kazanan Türk kadınlarına, Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 83.yılında; kadın erkek eşitliğinin sosyal ve siyasal hayatta tam ve koşulsuz bir şekilde gerçekleştirilmesinin devamını diliyor, Türk kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı veren Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha şükranla yad ediyorum. 1934 yılında tanınan bu önemli hakkın, o günlerden bugünümüze her kademede seçerek ve seçilerek, demokratik haklarını kullanarak ülkemizin gelişmesine katkıda bulunan kadınlarımızın Dünya Kadın Hakları Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri