Ecen Sigorta
21 Eylül 2018 Cuma
Anasayfa > EĞİTİM > Akademik Kurul toplantıları sürüyor
Akademik Kurul toplantıları sürüyor

Akademik Kurul toplantıları sürüyor

12.02.2018 15:49 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Akademik Kurul toplantıları, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun’un katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Kutlubey Kampüsü’nde yer alan Fen ve Mühendislik Fakültesi İdari Binası’nda yapılan toplantılara Fen ve Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Karadağ ile birlikte fakültelerin öğretim elemanları katıldı.

İlk toplantıda Fen Fakültesinin genel yapısı ve hedefleri konusunda bilgiler veren Prof. Dr. Karadağ, “Önümüzdeki akademik yıllar için yeni bölümler açarak çift anadal konusunda etkinliğimizi arttırmak istiyoruz. Öğretim elemanı arkadaşlarımızla birlikte bir yandan öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlarken diğer yandan projeler üreterek üniversitemize bilimsel noktada katkı sunmak hedefindeyiz” dedi. 

Rektör teşekkür etti

 

Rektör Uzun toplantıda yaptığı konuşmaya, Bartın Üniversitesi ve Pakistan Goverment College (GC) arasında Proje Tabanlı Mevlana Değişim Programı kapsamında imzalanan anlaşma çerçevesinde hazırlanan projede emeğe geçenlere teşekkür ederek başladı. Projenin bölgesel kalkınma ve ihtisaslaşma konusunda önemli bir adım atılmış olduğunu ifade eden Rektör Uzun, şunları söyledi:

“Bilimsel konuda üretkenliğimizi arttırmak için çok çalışmamız gerekiyor. Projeler üretmeli bulunduğumuz bölgeye katma değer olarak sunmalıyız. Aynı zamanda gösterdiğimiz eğitim-öğretim faaliyetlerinde öğrencilerimizi desteklemeli, onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamalıyız. Bu fakültenin çok daha iyi yerlere geleceğine inancım tamdır. Genç bir kadroya sahibiz bunu değerlendirmeliyiz.” 

Öğrenci odaklı üniversite

 

Ardından geçilen Mühendislik Fakültesi Akademik Kurul Toplantısında ise Dekan Vekili Prof. Dr. Karadağ, eğitim- öğretim, mali performans ve öğretim elemanlarının bilimsel etkinliklerin anlatıldığı bir konuşma yaptı.

Rektör Uzun burada yaptığı konuşmada da Bartın Üniversitesi’nin gelecek hedeflerini gerçekleştirme konusunda öğretim elemanlarımıza önemli görevler düştüğünü vurgulayarak, öğrenci odaklı bir üniversite anlayışının benimsenmesi gerektiğinin altını çizdi. Rektör Uzun, “Bizlerin varlık sebebi olan öğrencilerimizle yakından ilgilenmeli, onların ideallerine ilerleyen yolda gönüllerine seslenmeliyiz. Öğrencilerimiz geleceğe hazırlarken çift anadal ve yandal gibi konularda bilgilendirmeli, üniversitemizden donanımlı ve söz sahibi olacak bir birey olarak mezun etmeliyiz. Bir yandan öğrencilerimizi yetiştirirken diğer yandan da ürettiğimiz projelerle üniversitemiz ulusal ve uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil etmemiz için gayret göstermeliyiz. Projeler üreterek ve nitelikli kongrelere katılarak üniversitemizin yetkinliğini artırmalıyız” diye konuştu.

Rektör Uzun, gerçekleştirilen toplantılarda performans odaklı büyüme hedeflerine de vurgu yaparak, sürdürülebilir bir büyümenin üniversiteye kalite noktasında çok şey katacağını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri