Ecen Sigorta
21 Ağustos 2018 Salı
Anasayfa > YAŞAM > 81 ili gezecek bayrak bugün Bartın’da
81 ili gezecek bayrak bugün Bartın’da

81 ili gezecek bayrak bugün Bartın’da

08.06.2018 15:38 12 14 16 18 yazdır
Büyük bir organizasyona imza atan bisikletli kadınlar Türk Bayrağını tüm illerimize pedal çevirerek taşımak suretiyle Atatürk’ün Türk kadınının özgürlüğüne verdiği öneme dikkat çekiyorlar.


NİLAY MERYEM ÇÖMLEKBüyük bir organizasyona imza atan bisikletli kadınlar Türk Bayrağını tüm illerimize pedal çevirerek taşımak suretiyle Atatürk’ün Türk kadınının özgürlüğüne verdiği öneme dikkat çekiyorlar. Bu çerçevede bugün Bartın’da olması beklenen Türk Bayrağı’nı taşıyan Zonguldaklı bisikletçiyi Bartın tabelası altında Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği üyesi kadınlar karşılayacaklar. Sözkonusu bayrak daha sonra bir sonraki durağı olan Karabük’e doğru yola çıkarılacak.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Kadın Üyeleri adına Yönetim Kurulu Üyesi Hayrunnisa Ceylan, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, 81 ilin kadın bisikletlileri olarak ilk kez ortak bir sosyal sorumluluk projesinin bileşenleri olduklarını ve ilk kez el ele verip 81 halkalı kocaman bir zincir oluşturduklarını söyledi. Bu sayede 81 ilin bisikletçileriyle aralarında kalabalık, keyifli ve kucaklayıcı aileye dönüşen sıcacık köprüler kurulduğunu belirten Ceylan,  “Ülkenin hangi köşesine gidersek gidelim, çalacak bir dost kapımızın varlığını bilmek heyecan verici” dedi. Ceylan sözlerini şöyle sürdürdü:
Trafik kaosuna “dur!”

 

“Hedefimiz; dikkati bisiklet kullanan kadına yönlendirmektir. Kent içi ulaşımı kolaylaştıran bisikletin kadınlar tarafından kullanımını yaygınlaştırmaktır. Sağlıklı yaşam ve mutlu insanlar için bisiklet sporunun gerekliliğine vurgu yapıyoruz. Günümüzün en yıpratıcı sorunlarından olan trafik kaosuna bisikletle ‘Dur!’ diyoruz. Çünkü inanıyoruz ki kadınların gücü ve kararlılığı, çevresine örnek olacaktır. Egzoz gazı kirliliğine mahkûm olmayı reddeden, toplumsal duyarlılık öneriyoruz herkese. Bisikletin birleştirici gücüne güveniyoruz...

 

30 Ağustos’ta sona erecek

 

Muğla Morpedal Kadın Bisiklet Derneği tarafından 19 Mayıs sabahı başlatılan projenin 30 Ağustos akşamında sonlanması, bu iki çok özel bayramımızın kutlanması adınadır. Kutsal değerimiz olan bayrağımız, tüm yurdu pedallayacak kadınlar ve onlara destek olacak erkek bisikletçi dostlar tarafından onurla taşınacaktır. İller arası koordinasyonun düzenlenmesi aşamasında emeği geçen bisikletliler olarak bundan sonra da ortak projelerde yer almaya hazırız. Hayalleri gerçeğe dönüştüren birlikteliğimizin sürekliliğini sağlayacağız.

 

Bartın’dan Karabük’e taşınacak

 

Dayanışma ruhunu korumaya kararlılığımız ile ilham kaynağımız Mustafa Kemal Atatürk'ün kadın özgürlüğüne verdiği öneme, minnetle sahip çıkıyoruz...

9 Haziran Cumartesi günü Zonguldak’tan yola çıkacak şanlı bayrağımız Zonguldaklı bisikletçi Nurdan Candan öncülüğünde diğer bisikletlilerin de katılımı ile Saat 17.00 ‘da Bartın sınırlarına girmiş olacak. Bartınlı tüm bisikletliler olarak bayrağımızı Bartın tabelasında teslim alıp, bir diğer varış noktası olan Karabük’e taşıyacağız. 10 Haziran Pazar günü Karabük Bisiklet Derneğinden Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Taş’a teslim edeceğimiz bayrağımız 30 Ağustos’ta Muğla’da çıkış noktası ile buluşacak.

Başta tüm kadınlarımızı ve bisiklete gönül vermiş destekçilerimizi 9 Haziran Cumartesi günü Saat 17.00’de Bartın kent girişi otobüs terminaline bekliyoruz.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri