Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EĞİTİM > 8 basamak yükseldi!

8 basamak yükseldi!

01.03.2018 13:30 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi, öğretim elemanlarının 2017 yılında gösterdiği akademik teşvik performansına göre düzenlenen “Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması”nda 18’inci sırada yer alarak birçok üniversiteyi geride bıraktı.
8 basamak yükseldi!


Bartın Üniversitesi, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından akademik personelin performansı ölçüt alınarak yapılanan “Devlet Üniversiteleri Genel Sıralamasında” 108 üniversite arasında 18’inci sırada yer aldı.

Önceki akademik yıl “Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması”nda 26’ıncı sırada olan Bartın Üniversitesi, bu yıl 8 basamak yukarıya çıkarak, aralarında köklü üniversitelerin de olduğu birçok üniversiteyi geride bıraktı. Gösterdiği başarı grafiği bununla da sınırlı kalmayan Bartın Üniversitesi, “2006 Yılından Sonra Kurulan Devlet Üniversiteleri Sıralaması”nda da 10’uncu sıradan 5’inciliğe yükseldi.

 

BESYO birinci sırada yer aldı

 

ÜniAr tarafından “Devlet Üniversitelerindeki Fakülteler Genel Sıralaması”nda ise Bartın Üniversitesi, performansının bir önceki yıla göre artırdığı görüldü. Sıralamalarda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) spor alanındaki akademik birimler arasında birinci sırada yer aldı.  

Fakülteler sıralamasında Orman Fakültesi 7’inci, Eğitim Fakültesi 9’uncu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 10’uncu, Mühendislik Fakültesi 13’üncü, Bartın Meslek Yüksekokulu (MYO) 17’inci, Fen Fakültesi 20’inci, Edebiyat Fakültesi 27’inci ve İslami İlimler Fakültesi 30’uncu sırada yer aldı.    

 

Uzun: “Daha iyi yerlere geleceğiz”

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun üniversite olarak niteliksel büyümeye önem verdiklerini kaydederek, Fakülteler Genel Sıralamasında ilk sırada yer alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim elemanlarını gösterdikleri gayretlerden dolayı kutladı. Her günün bir önceki günden daha iyi olması için gayret gösterdiklerini ifade eden Rektör Uzun, “Ülkemizin genç üniversitelerinden biri olarak öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için gayret sarf ederken, bilimsel anlamda büyümeyi de önceliyoruz. Son günlerde yoğun bir şekilde gerçekleştirmeye çalıştığımız gayretlerle ulusal ve uluslararası proje, yayın ve atıflarla daha iyi noktalara ulaşma gayretindeyiz. İnanıyorum ki kısa sürede Bartın Üniversitesi çok daha iyi yerlerde olacak, potansiyelini kullanarak başta bölgesi olmak üzere ülkemize ciddi katma değerler sunacaktır” dedi.   

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri