Ecen Sigorta
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > EĞİTİM > 45 kişilik kontenjana 434 kişi başvurdu
45 kişilik kontenjana 434 kişi başvurdu

45 kişilik kontenjana 434 kişi başvurdu

08.09.2018 16:59 12 14 16 18 yazdır
Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü için bu yıl belirlenen 45 kişilik kontenjanda yer alabilmek için başvuran 434 öğrenci en güzel resmi yapmak elemenin ilk aşamasını geçmeye çalıştılar.


Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü için bu yıl, 12’si uluslararası öğrenci, 3’ü engelli öğrenci olmak üzere 45 kişilik kontenjan açıldı. Konuya ilişkin olarak Bartın Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre; elektronik ortamda başvuruların yapıldığı bölümü Türkiye’nin farklı illerinden 434 kişi tercih etti. Başvuru yapan öğrencilerin ilk aşama sınavları yapıldı. İlk aşama desen sınavından 50 puan ve üzeri alan öğrenciler, ikinci aşamada imgesel (hayali) tasarım sınavına girecekler. 

Semerci, ailelerle sohbet etti

 

Sınav öncesinde öğrencilerin aileleriyle bir süre sohbet eden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci, öğrencilere başarılar diledi. Semerci, “Güçlü akademik kadromuzla öğrencilerimize en iyi eğitimi vererek, onları geleceğe hazırlamak için gayret gösteriyoruz” dedi. 

Uzun: “Varlık sebebimiz öğrencilerimiz”

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da yaptığı açıklamada, “Varlık sebebi olarak gördüğümüz öğrencilerimizin konforlu ve etkin bir üniversite hayatı yaşamaları ve kendilerini bir aile olarak gördüğümüz Üniversitemizin bir ferdi olarak hissetmeleri temel gayemizdir. Bu doğrultuda tüm personelimizle çaba sarf ediyor, öğrencilerimizin kendilerini ve ilgi duydukları alanları geliştirmelerine büyük önem veriyoruz. Bu düşüncelerle Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümüne başvuru yaparak Üniversitemize gelen tüm öğrencilerimize başarılar diyorum” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri