Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > EKONOMİ > 330 bin TL bütçeli eğitim projesi hazırlandı
330 bin TL bütçeli eğitim projesi hazırlandı

330 bin TL bütçeli eğitim projesi hazırlandı

07.08.2018 10:30 12 14 16 18 yazdır
Bartın Sayacılar ve Ayakkabıcılar Derneği’nin 1.Olağan Genel Kongresi geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.Bartın Sayacılar ve Ayakkabıcılar Derneği’nin 1.Olağan Genel Kongresi geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Sektörün ileri gelenleriyle ile sürekli bir araya gelerek bölgede sektörün gelişmesine, ara eleman sıkıntısının giderilmesine, işletmelerin büyümesine ve teşviklerle ilgili istişareler sektörün gelişmesi gerektiğini savunan Dernek Başkanı Necati Sandıkçı, 330 bin TL bütçeli bir eğitim projesi hazırladıklarını söyledi.


Kongrede konuşarak projeyle ilgili daha detaylı bilgiler de veren Bartın Sayacılar ve Ayakkabıcılar Derneğinin Başkanı Necati Sandıkçı, “Derneğin kuruluş aşamasında sektörün ileri gelenleriyle ile sürekli bir araya gelerek bölgede sektörün gelişmesine, ara eleman sıkıntısının giderilmesine, işletmelerin büyümesine ve teşviklerle ilgili istişareler sektörün gelişmesi gerektiği kanaatine vardık. İlk olarak Bartın Ticaret Sanayi Odası  öncülüğünde Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan Tıyırtı yokuşu diye bildiğimiz Şiremirtabaklar Köyündeki atıl durumdaki okulu Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alarak 330 bin TL’lik bütçeli bir eğitim projesi yaptık. Değerlendirme sonucu kuruldan geçti ve imza aşamasına geldi. Bu konu hakkında Bartın Ticaret Sanayi Odası Genel Sekteri Ahmet İncekara bize bilgilendirme yapacak. Bu projemiz ile işsiz geçlerimizi eğitim ve meslek edinme şansı sağlayacağız. 3 buçuk aylık sürede eğitim alıp başarılı olan istekli çalışkan insanlarımızı Sayacılar ve Ayakkabıcılar Derneği üyesi işletme sahipleri iş yerlerinde ihtiyaçları kadar istihdam edecekler. Bu projemiz inşallah diğer sektörlerde de örnek teşvik edecektir. Bu eğitim projesine katkıda bulunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz, projemizin Bartın’ımıza bölgemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Bartın Sayacılar ve Ayakkabıcılar Derneği’nin üyeleri kongre sonrası Şehit Cem Kanbur’un Müzesi’ni de ziyaret etti. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri