Ecen Sigorta
22 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > 24 Haziran öncesi Ulus’a bir müjde daha
24 Haziran öncesi Ulus’a bir müjde daha

24 Haziran öncesi Ulus’a bir müjde daha

12.06.2018 16:33 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç, Ulus’u bir eğitim şehri haline getireceklerini söyledi.


NİLAY MERYEM ÇÖMLEK

Ulus Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği halk iftarını bu yıl da düzenledi. AK Parti yatırımlarıyla donatılan Ulus’a 24 Haziran seçimleri öncesinde bir müjde daha veren AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç, Ulus’u bir eğitim şehri haline getireceklerini söyledi. AK Parti Bartın Milletvekili Adayı Yaşar Arslan da 24 Haziran’ın önemini bir kez daha anlatırken AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da 5 yıldır yapılan yatırımlarla Ulus’un şehir havasına büründüğünü kaydetti.

Ulus Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği halk iftarını bu yıl da düzenledi. Pazaryerinde verilen iftarda 2 bin kişi orucunu birlikte açtı. İftara Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç,  2. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Arslan, İl Başkanı Turhan Kalaycı, Eski İl Başkanı Hüseyin Manav ve çok sayıda partili katıldı.

İftarda Kuran-ı Kerim tilavetinin sonrasında semazen gösterileri yapıldı.
Uzun: “Sözlerimizin arkasında Recep Tayyip Erdoğan damgası var”


Ulus’a verilen bütün sözlerin arkasında Recep Tayyip Erdoğan’ın damgasının olduğunu belirten Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Bartın’da AK Parti’nin 2 milletvekilini Ankara’ya göndermesinin Ulus’a daha fazla hizmet getireceğini ifade ederek “Böyle güzel bir iftar sofrasında 2 bin kişi aynı anda oruç açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güzel sofrayı şereflendirdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. İlçemiz yapılan hizmetlerle büyümeye devam ediyor. İlçemize bu hizmetlerin kazandırılmasında bizlere destek olan Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a, Bakanlarımıza, Başkanımıza ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. İlçemize verdiğimiz bütün sözlerin arkasında Recep Tayyip Erdoğan damgası vardır. Ulus’umuzda birlik ve beraberliğin artması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Orucumuzu açtığımız bu 5 bin 500 metrekarelik alanı geçen yıl düzenledik. İnşallah buna benzer daha nice güzel hizmetleri ilçemize kazandıracağız. İlçemizde 100 bin metrekareye yakın parke düzenlemesi gerçekleştirdik ve yapmaya devam edeceğiz. Halı sahamızı tamamladık. Irmak ıslah ve rekreasyon projemiz de devam eden projelerimiz arasında.  24 Haziran seçimlerinde ben Milletvekili Adaylarımız Yaşar Arslan ve Yılmaz Tunç’a başarılar diliyorum. İnşallah bu seçimde 2-0 yapacağız ve Ankara’ya göndereceğiz. Bu da ilçemize daha fazla hizmet gelmesi demek olacak.” dedi.
Kalaycı: “Ulus şehir havasına büründü”


5 yıldır yapılan yatırımlarla Ulus’un şehir havasına büründüğünü söyleyen AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da “Ulus biliyoruz ki her zaman doğrunun haklının yanındadır. Ulus, 5 yıldır güzelliklere kavuştu ve gerçekten bir şehir havasına büründü. İnşallah bundan sonra 24 Haziran’da da birlikte yürüyeceğiz. 2 tane adayımız var. Onları önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum.” diye konuştu.  
Arslan: “24 saat Bartın’a hizmet edeceğiz”


24 Haziran’ın 100 yılın seçimi olduğunu kaydeden AK Parti Bartın Milletvekili Adayı Yaşar Arslan da “24 Haziran’da 100 yılın seçimini yapacağız. Bu seçim çok önemli. İnşallah Ulus’umuzdan bu seçimde milletin lideri, gönül coğrafyamızın lideri Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanımıza en yüksek oranda oy vererek tekrar yetki vereceğiz. Yeter mi yetmez. Bugüne kadar Sayın Milletvekilimiz Bartın’a ve Ulus’a bütün özverisiyle hizmet etti. Yapılanlar ortada. Bartın’a 3 kat daha fazla büyütmek için bir elin nesi var iki elin sesi var prensibiyle hareketle Bartın’ımızdan 2 milletvekilliyle güçlü Meclis’e destek vereceğiz. Sizlerin hizmetkârı olacak, gece gündüz demeden 24 saat Bartın’a hizmet edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız 2001 yılında “Milletimize efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geliyoruz” dedi ve bunu yaptıklarıyla bütün millete gösterdi. Yetmedi bütün haksızlıklara, hukuksuzluklara ve adaletsizliklere karşı koydu. İnşallah 24 Haziran’da durmak yok yola devam diyeceğiz. Vakit Ulus vakti. Vakit Bartın vakti. Vakit Türkiye vakti.” ifadelerini kullandı.  
Tunç: “Ulus’u bir eğitim şehri yapıyoruz”


AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç da AK Parti yatırımlarıyla donatılan Ulus’a 24 Haziran seçimleri öncesinde bir müjde daha verdi. Ulus’a kazandırılan yatırımlardan söz ederken muhalefeti de eleştiren Tunç, şöyle konuştu:

“24 Haziran inşallah Türkiye’nin bayramı olacak. Biz Ulus’a güveniyoruz. Onlar bize güvendi. Bizde bugüne kadar onların güvenini boşa çıkarmamak için gecemizi gündüzümüze kattık. Bartın’a 6 milyarlık eser kazandırdık. Devam eden 6 milyar daha var. Bundan payını Ulus’umuz da aldı. Artık ‘Ulus’a ne yapıldı?’ diyebilen yok. Bunu diyebilmesi için de cesaret ister. Anaokulundan üniversitesine kadar Ulus’u bir eğitim şehri yapıyoruz. Buradan yeni bir müjde daha veriyorum. Ulus Anadolu Lisesinin onayını Milli Eğitim Bakanımız verdi. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah yeni sistemde Uluslu gençlerimiz Anadolu Lisesi için dışarıya gitmek zorunda kalmayacaklar.
“Ulus’u AK Parti’nin eserleriyle donattık”


Ulus Hastanemiz hizmete girdi. Ulus alt yapısı ve üst yapısıyla yerel yönetim ve merkezi hükümet uyumunun en güzel uyumunu sağladık. İnşallah bunun teşekkürü 24 Haziran’da Ulus’tan sandıkları patlatarak vereceğiz. Ulus atıksu arıtma tesislerinin yapımına başlayacağız. Ulus çayımız kirlenmeyecek. Ulus Irmağını ıslah ettik. Şimdi rekreasyonunu yapacağız. Futbol stadyumunu ve halı sahasını yaptık. Otelimizin tadilatını tamamladık. Ulus’umuza ne yapsak azdık. Ulus ve köylerini daha yaşanılabilir hale getirebilmenin gayreti içerisinde olacağız. Ulus’un ve Bartın’ın bu noktaya gelmesindeki en büyük faktör ise Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye’nin 81 vilayetini AK Parti’nin eserleriyle donattık.
“Oy verilebilecek başka aday var mı?”


24 Haziran’a giderken cumhurbaşkanı adaylarına baktığımızda oy verilebilecek bir aday var mı? Oy isterken halka ne vaat ediyorlar? İlk vaat ettikleri şey Demirtaş’a özgürlük. Sabah akşam Demirtaş için dua ediyorlar. Özgürlüğüne kavuşsa diyorlar. Muharrem İnce adaylığı açıklanır açıklanmaz Edirne’de cezaevinde Demirtaş’ın dizinin dibine oturdu ‘Seni özgürlüğüne kavuşturacağım’ dedi. Sen yargı mısın, hakim misin? Hani ‘Yargı tarafsız’ diyordun? Demirtaş ay yıldızlı al bayrağımız için nöbet tutan askerimiz ve polisimizi şehit eden PKK’nın siyasi savunuculuğunu yaptığı için hapiste. Şimdi yargı önünde hesap veriyor. Sadece Muharrem İnce değil, Meral Akşener’de özgürlük istedi. Temek Karamollaoğlu da. Yazıklar olsun. Bunlar ‘Recep Tayyip Erdoğan düşsün de ne olsun bu ülkenin hali’ diyorlar. Vaatlerinde de zaten ‘Biz geldiğinizde yatırımları durduracağız’ diyorlar. ‘Kanal İstanbul’a ne gerek var? Köprülere, havaalanlarına, hızlı trene ne gerek var?’ diyorlar. Dünyanın en büyük projelerini gerçekleştirmekten bunlar neden rahatsız olur? Bunlara hep beraber Ulus’tan cevabını yüksek sesle veriyor muyuz? Vereceğiz. Bartın Türkiye’de rekor kıracağız. Gittiğimiz her yerde vatandaşımız ‘Yıkım ittifakına biz oy vermeyiz’ diyor.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri