Ecen Sigorta
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > EĞİTİM > 2 profesör, 2 de doçentin ataması yapıldı
2 profesör, 2 de doçentin ataması yapıldı

2 profesör, 2 de doçentin ataması yapıldı

10.02.2018 15:36 12 14 16 18 yazdır
Üniversite’ye son olarak 2’si profesör 2’si de Doçent olmak üzere 4 öğretim üyesi daha atandı.


  Kurulduğu 2008 yılından bu yana hem mekânsal hem de branş sayısındaki artış ile büyümesini hızla sürdüren Bartın Üniversitesi, kadrosuna yeni dahil olan öğretim üyeleri ile de bu büyümeyi pekiştiriyor. Üniversite’ye son olarak 2’si profesör 2’si de Doçent olmak üzere 4 öğretim üyesi daha atandı.

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Çelikyay, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Gençel ile Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Canan Cengiz ve Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertuğrul Erdoğmuş’un atamaları gerçekleştirildi.

 Akademik personel sayısı 529’a yükseldi

 

Son yapılan atamalarla 529 akademik personeli olan Bartın Üniversitesi’nin profesör sayısı 23’e, doçent sayısı da 37’ye yükselmiş oldu. Bunun dışında Bartın Üniversitesi’nde halen 167 yardımcı doçent, 88 öğretim görevlisi, 171 araştırma görevlisi, 22 okutman, 12 uzman ve bir çevirici ile 8 yabancı uyruklu öğretim elemanı görev yapıyor.

 

Rektör Uzun tebrik etti

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, ataması gerçekleştirilen öğretim üyelerini tebrik ederek, yeni unvanlarında başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Rektör Uzun, “Üniversitemiz, Yükseköğretimde misyon farklılaşmasına odaklanan, bölgesel katkıyı ön planda tutarak uluslararası bir vizyonu benimseyen yapıda çalışmalarını sürdürme gayretindedir. Yenilikçi, kalite odaklı ve yeni nesil bir üniversite olma yolunda bir yandan eğitim-öğretim faaliyetlerimize devam ederken diğer yandan bilgi üreten bir fabrika haline gelmeyi hedefliyoruz. Büyük bir aile olarak, başarı çıtamızı daha yukarılara çıkarmak için büyük gayret sarf ediyoruz. Bu düşüncelerle ataması gerçekleştirilen öğretim üyelerimizi tebrik eder, akademik çalışmalarında başarılarının artarak devam etmesini dilerim” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri