Ecen Sigorta
19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > SAĞLIK > 2 ay içerisinde tamamlanacak
2 ay içerisinde tamamlanacak

2 ay içerisinde tamamlanacak

20.07.2018 10:37 12 14 16 18 yazdır
16 Mayıs 2018 tarihinde Bartın İl Özel İdaresinde gerçekleştirile ihale sürecinin tamamlanması ile birlikte inşaat çalışmalarına başlanan Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi Ek Binasındaki inşaat çalışmaları 2 ay içerisinde tamamlanacak.


AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Yeni Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcısı Giray Gülsoy ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte incelemelerde bulunan Tunç, 16 Mayıs’ta Bartın İl Özel İdaresinde gerçekleştirilen ihale sürecinin tamamlanmasıyla inşaat çalışmalarına başlanan Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi ek binası için Sağlık Bakanlığı’ndan 1 milyon lira ödenek aktarıldığını belirtti. İl Özel İdaresi ek yatırım programına alınan Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi ek binasının faaliyete geçmesiyle birlikte Kozcağız’da 24 saat kaliteli sağlık hizmeti sunulacağını ifade eden Tunç, ilçe hastane donanımına sahip olacak Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi ek bina inşaat çalışmalarının 2 ay içerisinde tamamlanacağını söyledi.
Mevcut binadan 5 kat daha büyük olacak


Milletvekili Tunç, “Geçtiğimiz yıllarda yapımını tamamladıkları 600 metrekare kullanım alanına sahip 8 hekimli Aile Sağlığı Merkezi Entegre Sağlık Merkezi olarak hizmet verdi. Ancak, Kozcağız beldesi ve çevre köylerinin ihtiyacına cevap verebilmesi için ek binaya ihtiyaç duyuldu. Bu amaçla FET֒den devralınan yurt binasında Sağlık Bakanlığı’mızdan sağladığımız 1 milyon lira ödenekle ek bina ile ilgili çalışmaları başlattık. Mevcut binadan 5 kat daha büyük olan 3 bin metrekare kullanım alanına sahip yeni Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi, Kozcağız halkına daha elverişli bir mekânda hizmet verecek.” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri